Люди у віці не завжди здатні рухатися без сторонньої допомоги. Така неприємність може бути пов'язана не тільки з травмами хребта або кінцівок, післяопераційним періодом. Вони нерідко скаржаться на суглоби. І якщо комусь ті докучають лише періодично, то іншим не залишають змоги з легкістю переміщатися. У таких ситуаціях фахівці рекомендують використовувати спеціальні підтримуючі пристрої, серед яких є і медтехніка ходунки.

ходунки для людини похилого віку

Типи підтримуючого реабілітаційного обладнання

Вироби мають різну конструкцію, а відповідно і спрямованість. Виділяють такі пристосування для дорослих:

Переставні

З урахуванням наявності бічних кріплень, елементи такої конструкції можуть переставлятися по черзі. Як під час ходьби людина спочатку переставляє одну ногу, а потім другу, так і ходунки, що крокують, повторюють ті самі рухи. Вони підходять для пацієнтів, які здатні йти самі, але при цьому потребують надійної опори.

Стаціонарні

Їхньою відмінністю є переставляння всієї конструкції при ходьбі. Використовується така медтехніка ходунки для дорослих людьми, у яких тільки одна кінцівка має обмежені можливості. Також їх застосовують у післяопераційний період під час реабілітації.

Універсальні

Конструкції можна використовувати як у якості стаціонарних, так і крокуючих. Вони сприяють зниженню навантаження на ноги.

Складні ходунки

Зручний сучасний варіант медтехніки, який можуть використовувати люди, що часто подорожують світом, ведуть активний спосіб життя. Опори-ходунки складного типу для дорослих не тільки крокують, але й легко складаються, поміщаються до багажника автомобіля. Вони зручні тим, що можуть експлуатуватися в обмеженому просторі.

Ролатори

Якщо людина похилого віку або з інвалідністю не здатна пересуватися самостійно через отримане захворювання, травму або вікові зміни, їй можуть знадобитися ходунки для дорослих з колесами. Додатково ролери можуть бути оснащені невеликим кошиком і сидінням.

Які особливості притаманні опорам для реабілітації інвалідів

Реабілітаційне медичне обладнання має різну конструкцію, що дозволяє підібрати зручний варіант для різних випадків. Так, моделі з пахвовою опорою допомагають самостійно пересуватися людям, які перенесли серйозну травму, інсульт, мають порушену координацію.

У продажу можна знайти й моделі з підлокітною опорою і захопленнями для рук. Цей варіант призначений для пацієнтів, які з певної причини не здатні спиратися на руки. Такі моделі можуть доповнюватися сидінням та бути виконані у два рівні.

Дворівневі реабілітаційні ходунки мають дві ручки, що регулюються за висотою опори. Перший низький рівень можна використовувати за потреби встати. Високий другий призначений для тримання під час пересування. При експлуатації важливо вибрати зручну висоту поручнів. Важливо, щоб лікті перебували у злегка зігнутому положенні. Таким чином буде знижено навантаження на ноги.

Ходунки з сидінням дуже зручні, оскільки дозволяють людині, яка втомилася під час пересування, присісти і відпочити. Залежно від моделі, пристосування можуть бути оснащені двома або чотирма колесами. Конструкції на колесах додатково оснащуються гальмівною системою та фіксаторами стоянки.

Вироби, які допомагають ходити самостійно інвалідам та людям похилого віку, можна придбати в магазині медичної техніки  OSD. В асортименті представлена продукція від найкращих вітчизняних та світових виробників за оптимальною вартістю. Доставка здійснюється у будь-які куточки України.