Тромбоз. Сьогодні це слово знайоме кожному. Хоча відносно недавно можна було вважати це захворювання більш актуальним для людей похилого віку, сьогодні воно вражає навіть молодь. Тромбоз з легкістю може призвести до інвалідності чи смерті, тому кардіологи радять своєчасно розпочати його профілактику. Для цього найчастіше призначаються препарати, що містять ацетилсаліцилову кислоту у невеликих дозах, наприклад, Кардіомагніл. Такі ліки мають спеціальну оболонку, тому не подразнюють шлунок. А придбати їх зручно в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я».
Як починається тромбоз?
Наша кров містить спеціальні клітинні елементи, що називаються тромбоцитами. Саме вони допомагають швидко зупинити кровотечу під час травми, утворюючи згусток. Але буває так, що згустки утворюються самі, найчастіше це відбувається в нижніх кінцівках.
На першій стадії хвороба не дає про себе знати: згусток маленькій, кріпиться до стінки судини та не порушує кровотоку. Але з часом він збільшується, що може призвести до закорковування судини. А може відірватися та попрямувати вгору. В будь-якому випадку тромбоз — дуже небезпечна хвороба, яку потрібно лікувати.
Тромби можуть утворюватися у будь-якої людини, проте серед факторів ризику можна виділити наступні:
- надлишкова вага;
- вік;
- захворювання на діабет першого чи другого типу;
- варикоз;
- ревматизм;
- онкологічні захворювання;
- гормональний дисбаланс.
Паління та алкоголь також провокують утворення тромбів. Крім того, великий вплив має склад крові та стан судин людини.
Симптоми тромбозу
До найпоширеніших симптомів тромбозу можна віднести:
- почервоніння та прояви набряків, якщо йдеться про нижні кінцівки;
- погіршення загального самопочуття;
- біль у венах;
- біль в животі;
- запаморочення, головний біль, пітливість.
Також можуть проявлятися ознаки, що характерні для інфаркту чи інсульту. Якщо у людини спостерігаються подібні симптоми, вона має негайно звернутися до фахівця.
Лікар призначить потрібні обстеження: доплерометрію, МРТ, КТ, УЗД. Після цього розробить план лікування. Воно вимагає комплексного підходу, тому застосовують не тільки медикаментозні, але й інструментальні методи. Крім того, пацієнтам рекомендується низькохолестеринова дієта, носіння спеціальної білизни та фізіотерапевтичні процедури.
Тромбоз — небезпечна хвороба. Тому, якщо ви помітили тривожні симптоми, негайно зверніться до лікаря.