У будинку зазвичай розташовують достатньо розеток. Та іноді їх не вистачає, й потрібно додатково купляти електропереноску. І здавалось би, що в цьому питанні немає нічого складного, але все ж таки потрібно розібратись у всіх тонкощах, щоб потім не шкодувати про неправильно підібране обладнання для будинку.
Електричних подовжувачів як електропереноска існує декілька видів. І від того, для чого саме її купляють, залежить, якого виду пристрій вибрати.
Види електричних подовжувачів
Існують три типи електричних подовжувачів, їх поділяють за функціоналом та за будовою.
1. Для садових робіт. Досить великий прилад, який створений для роботи на дворі. Електропереноска захищена спеціальними шторками та автоматичними вимикачами. Це запобігає замиканню електрики при попаданні вологи у розетки приладу. Також у цієї моделі вбудований захист від потрапляння води, а провід завжди великих розмірів: від 20 до 100 м.
2. Електричний подовжувач із фільтром. Це звичайна переноска, але із вбудованою захисною функцією від перепадів струму. Відрізняється своїм розміром. Деякі сучасні моделі оснащені USB входом для підключення пристроїв безпосередньо у цю електропереноску.
3. Стандартний побутовий подовжувач. У деяких моделях існує кнопка ввімкнення та заземлення. Розмір пристрою не перевищує 10 м, це практичний та зручний подовжувач. Але потрібно розуміти, що техніка у такому випадку не має захисту від перепадів напруги.
У більшості випадків стандартного подовжувача буде достатньо для вирішення деяких завдань у домашніх умовах. Але якщо казати про чутливу техніку, це частіше за все стаціонарні комп'ютери, ноутбуки, мікрохвильова піч, то краще вибрати електропереноску з фільтром.
Правильний вибір подовжувача залежить від таких чинників:
- на яку відстань потрібно збільшити розташування;
- які пристрої будуть підключатися;
- в яких умовах будуть використовувати електропереноску;
- чи важливі деякі додаткові можливості приладдя.
Довжина та переріз кабелю
Якщо вибирати довгий провід, варто переконатися, що це дійсно потрібно, адже вдома проводи становлять деяку небезпеку. Це пояснюється тим, що чим більший розмір проводу, тим іде більше навантаження на розетку. Відповідно вона може нагрітися, та це призведе до замикання.
Якщо брати подовжувач для гаража або проведення ремонтних робіт, то краще, щоб він був у котушці. Але тут все одно потрібно продумати, які прилади будуть вмикатися. Якщо вони досить потужні, краще придбати моделі з фільтром та автоматичним вимкненням для запобігання перепадів та замикання.
Потрібно звертати увагу також на переріз кабелю. Вони бувають від 0,7 квадратного міліметра до 2. В залежності від того, які прилади будуть вмикати, вибирають потужність. Звичайно, цю інформацію вказують на пакуванні приладдя або безпосередньо на оболонці шнура.