З давніх-давен однією з необхідних страв на столі вважалася каша. Вона була чи не єдиним джерелом корисних речовин і навіть замінювала хліб. Крупи бувають різні: і дешеві, і дорогі. Але за своєю цінністю кожна з них корисна, особливо та, що запарюється у печі. Приготовлена таким чином каша зберігає всі вітаміни та мінерали, регулює тиск та рівень холестерину в крові. В інтернет-магазині продуктів харчування Vitok представлений величезний асортимент різноманітних круп, які ви можете замовити з доставкою додому. А в цій статті ми поговоримо про те, які каші варто включати в раціон та їх користь для організму.
Гречка
Гречана каша завжди вважалася богатирською і є практично національною стравою. Вона допомагає знизити артеріальний тиск, зміцнює імунітет та легко засвоюється в організмі. Завдяки низькому глікемічному індексу, каша рекомендована діабетикам. Гречка містить безліч вітамінів і мінералів: цинк, фосфор, залізо, магній, вітаміни груп А, Е і В.
Рис
Весь світ асоціює цю крупу із східними стравами. Рис є одним із найефективніших круп для тих, хто стежить за фігурою. Особливу користь має коричневий рис, тобто неочищений, тому що саме у висівках міститься найбільша кількість корисних речовин. Рис відмінно справляється з виведенням зайвої рідини з організму і підходить тим, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом, оскільки покращує травлення та має закріплюючий ефект.
Вівсянка
Крупа, яку всі дієтологи та нутриціологи рекомендують вживати на сніданок, містить велику кількість клітковини, що сприяє виведенню шлаків з організму. У складі вівсяної крупи є безліч корисних вітамінів і мікроелементів. Вівсяна каша позитивно впливає на травлення, а також на роботу щитовидної залози. Є три види вівсяної крупи: цільнозерновий овес, пропарені вівсяні пластівці та каші швидкого приготування. І якщо від перших двох видів можна отримати користь, то від останнього краще відмовитись, тому що в ньому вміст цукру перевищує власне саму вівсяну крупу.
Пшоно
На сьогоднішній день пшоняна каша не користується сильною популярністю, але дарма. Вона може бути важливим елементом повсякденного раціону, сприяючи схудненню, та є джерелом величезної кількості корисних речовин. Каші з пшона рекомендовані при діабеті, захворюваннях печінки та підшлункової залози. Ця дієтична страва нормалізує рівень холестерину в крові і виводить з організму шкідливі речовини. Регулярне вживання пшоняної каші благотворно вплине на якість шкіри і покращить роботу серцево-судинної системи.