електропастух

Пасовища, де живуть тварини, потребують відповідної огорожі, яка не дозволить тваринам втекти, а також захистить їх від хижаків. 

Фермери огороджують не тільки пасовища, а й свої посіви. Все частіше доводиться чути про розкрадання кукурудзи чи картоплі кабанами, козулями та оленями. Щоб цього не сталося, слід правильно вибрати електропастух.

Залежно від типу живлення розрізняють 3 типи електричних пастухів: 

  • з живленням від мережі;
  • з живленням від акумулятора;
  • з живленням від сонячних панелей / вітрових генераторів.

«Технологія живлення від мережі дешевша у використанні. На електрифікацію огорожі, яка живиться від мережі, потрібно витрачати менше, ніж на електрифікацію від акумулятора», — зазначають в компанії «Вента Лаб».

Напруга та сила імпульсу

Необхідно налаштувати напругу так, щоб вона проходила через шерсть і шкіру тварин при дотику, викликаючи біль. 

Увага! Під час будівництва огорожі також необхідно пам'ятати про грозовідвід і заземлення.

Напруга — це спосіб розподілу струму. Чим довша огорожа, тим вищою має бути напруга в електрогенераторі. Найголовніше — сила імпульсу, що досягає тварини. Фермери повинні бути інформовані, щоб правильно розрізняти ці значення.

Не дайте втекти великим і волохатим тваринам довгошерстої чи товстошкірої великої рогатої худоби, вівцям і поні, тому що волосся є своєрідною ізоляцією. 

Найпростіше побудувати огорожу для молочної худоби і коней. Тому що вони швидко розуміють межі огорожі та чутливі до електричних ударів. В таких випадках навіть не потрібно будувати залізний паркан, достатньо обійтися електропровідними стрічками. 

електроогорожа

Правильне налаштування електропастуха

Електропастух повинен бути налаштований виходячи з наступних параметрів:

  • вид тварини, яка утримується на пасовищі;
  • тип живлення;
  • розмір огородженої території;
  • нерівності і форма ділянки;
  • наявність високої рослинності;
  • дикі тварини, що зустрічаються на даній території.

У період сильного росту трав і кущів їх слід скошувати, тому що торкання рослинності до електричної лінії спричиняє великі втрати енергії. В результаті тварини отримають більш слабкий больовий імпульс і з радістю скористаються ситуацією при першій же можливості.

Найважче захистити від диких кабанів пасовища та сільськогосподарські угіддя. У цих тварин дуже товста шкіра і підшкірний жир, а також густа шерсть, яка чудово ізолює тварину від електричних ударів. 

Користувачі шукають заощаджень там, де не варто. Доступний пастух, за умови якісного виготовлення огорожі, впорається з багатьма ситуаціями. Ви повинні переконатися, що огорожа зроблена добре: що є ізолятори, що провідники правильно підключені, а дроти, які несуть електрику до огорожі, ізольовані та пристосовані для цієї мети. 

З’єднувальні кабелі — це кабелі з товстою ізоляцією, які можна вільно закопати в землю або провести через воду. Користувачі часто не розуміють, що звичайного кабелю недостатньо для такого типу монтажу, оскільки він має зовсім інший діапазон напруги. А для птиці взагалі рекомендується використовувати спеціальні сітки.