Альтернативна енергія, вироблена сонячними електростанціями, дедалі більше зміцнює свою позицію і натомість класичної. Як безкоштовна сировина для живлення побутових приладів та іншого обладнання, вироблення сонячної електроенергії передбачає встановлення спеціальної станції, витрати на яку можуть окупитися вже через 3 роки. Перетворення енергії сонця на електричну здійснюється у два етапи: первинно в самій сонячній батареї, а потім у спеціальному технічному пристрої – інвертор для сонячних панелей. На виході, він дає змінний струм напругою 220 і 380 В, трансформований з постійного струму, виробленого сонячною батареєю. Сонячний інвертор, який ви можете купити на https://ekotechnik.in.ua/produktsiya/solnechnye-invertory/, може мати різні можливості в ланцюжку подачі електроенергії споживачеві, залежно від яких поділяється на типи.

Принцип мережного інвертора сонячної електростанції

На відміну від класичної конфігурації забезпечення перетвореним електрикою, коли електроенергія від станції передається споживачеві в автономному режимі, мережевий інвертор передбачає зв'язок із централізованою електромережею.

Мережеві інвертори включаються в ланцюг між сонячною батареєю та спільною мережею, за винятком акумуляторів для сонячних батарей, які в даній конфігурації не використовуються. Перетворення на електроенергію промислової частоти мережевим інвертором відбувається безпосередньо з сонячної панелі, після чого вона передається в централізовану мережу, а звідти вже безпосередньо до споживача.

Мережевий вигляд інвертора живить енергією мережу споживача до того часу, поки має у своєму розпорядженні достатній заряд. При падінні напруги він перемикає споживчу мережу на живлення з центральної електромережі, що зазвичай відбувається в темний час доби, коли сонячна енергія для заряду батареї відсутня. Перемикання живлення з центральної мережі компенсує відсутність акумуляторів. Ще однією особливістю є здатність технічного пристрою віддавати надлишки електрики у загальну мережу. Якщо попит споживача альтернативної енергії великий, робота інвертора протікає без віддачі, відповідно.

Вигода

Перевагою мережевого інвертора є можливість безкоштовно забезпечувати електрикою свої потреби та заробляти на неспоживаній енергії. Електролічильник, при такому типі живлення приватних користувачів, враховує вироблену та спожиту енергію вдень, а увечері сформований резерв підлягає витраті з центральної енергетичної мережі. Якщо обсяг споживання виявився меншим за вироблену кількість енергії, то кіловати, що залишилися, підлягають оплаті з державного бюджету за, так званим, «зеленим тарифом».