Війна в Україні принесла серйозні негативні наслідки на бізнес. Багато підприємств, особливо на сході країни, взагалі перестали існувати, їх знищили вражі обстріли. Інші компанії не можуть функціонувати через залежність від поставок сировини та напівфабрикатів зруйнованих підприємств. Ще одна категорія українських виробників закрилися через наближення лінії фронту та ризики для співробітників. Багато чоловіків пішли на захист держави, взявши у руки зброю.

Тим не менш, українська економіка продовжує триматися. Бізнес пройшов релокацію.

Ставка на українське

Однією з головних та болючих проблем різних сегментів економіки – це наявність російських компаній. Завдяки діям влади та західних партнерів вдалося вилучити їх з ринку. Однак, Сергій Ліщина – підприємець з України, вважає, що багато хто зміг пристосуватися до санкцій:

  • компанії змінили бенефіціарів,
  • у статутних документах з’явилося ім’я нового власника,
  • відбулася перерегістрація з російської на американську.

Всі ці фікції мають бути зведені до нуля. Діяльність держави має продовжувати боротьбу з корупцією та ламати схеми щодо обходу санкційних обмежень.

На думку Ліщини треба пильнувати білоруських постачальників. Наразі їм заборонено ввіз товарів до нашої країни. Тим не менш, вони також шукають «вузькі» місця, намагаються проникнути на ринок. Більш того, заборону на імпорт білоруської продукції необхідно обґрунтувати окремим законодавчим актом. 

Активність та благодійність

Попри всі негаразди, український бізнес та промисловість намагаються працювати, відраховувати податки та робити добрі справи. Останнє стосується волонтерської та благодійної діяльності. Підприємці активно підтримують військових та цивільних мешканців гуманітарною допомогою. У зони бойових дій поставляються їжа, одяг, спеціалізоване споряддя.  

Активно проводяться збори коштів на закупівлю автомобілів для захисників, швидких для медиків на передовій. Донатити сьогодні – це означає долучатися не просто до доброї справи, а й наближати найзаповітнішу мрію – перемогу України.

Сила духу українських бізнесменів підтверджується тим, що вони продовжують відкривати нові заклади, наприклад, невеличкі кафе, пекарні. Великим підприємствам трохи складніше, але вони постійно знаходяться в пошуку ринку збуту, розширюють кордони з європейськими партнерами. Це заслуговує поваги, стає прикладом для інших компаній.