Біль у суглобах — симптом, до якого багато хто ставиться мало серйозно. Старше покоління вгадує його погоду, а молоде смажить «це старію». Однак лікарі не поділяють загальних веселощів, адже біль у суглобах може свідчити про низку серйозних дегенеративних захворювань. Під час лікування потрібен ефективний засіб для відновлення суглобів.
Перші болі можуть бути одиничними, проте якщо вони частішають, сучасний пацієнт відразу ж біжить на консультацію до Інтернету. З цього часу тонка грань поділяє самоосвіту від самодіагностики. Людина може звірити симптоми та вирішити, що у нього артроз, причини його виникнення рідко кого хвилюють. Такий підхід часто призводить до занедбання та хронізації захворювання.
Поставити правильний діагноз та підібрати оптимальну схему лікування може лише досвідчений лікар. Звичайно, запідозрити у себе артроз можна, проте необхідно виключити самолікування та підтвердити діагноз у фахівця.
Артроз – прояви та фактори ризику
Артроз – це ураження суглобів. Його причинами стає недостатнє утворення синовіальної рідини, а також тривала дія на суглоб механічного характеру.
Через нестачу синовіальної рідини хрящова тканина не отримує необхідного живлення та швидше деформується. За наявності схильності чи факторів ризику необхідно вчасно підключити профілактику деформації, включаючи живлення хрящової тканини зовні.
До факторів ризику розвитку захворювання можна віднести:
● травмування суглобів чи операції цієї области;
● надлишкова вага;
● порушення метаболізму чи гормонального балансу;
● період клімаксу;
● дефіцит нутрієнтів – мінералів, вітамінів;
● супутні захворювання суглобів або хрящів та ін.
Артроз проявляється характерними симптомами, а саме болем, що виникає під час навантаження, тугорухливістю та ранковою скутістю суглобів. Залежно від цього, який артроз стадії може виявлятися візуальна деформація, особливо у суглобах кисті.
Лікування артрозу
Немає чарівної пігулки, яка може за раз позбавити недугу. Артроз та його лікування оселяться у житті пацієнта на досить тривалий час. Терапія має включати й комплекс вправ, і обмеження навантаження, фізіотерапевтичні та медикаментозні методи.
Для харчування хрящової тканини часто призначаються хондропротектори. Речовини у його складі (хондроїтину сульфат та глюкозамін) сприяють пружності хрящової тканини та беруть участь у її утворенні.