Робочою частиною конвеєрних ліній є зациклені транспортерні стрічки, що безпосередньо здійснюють рух сировини, матеріалів та готової продукції. Але на кожному виробництві довжина лінії різна, що вимагає зшивати стрічку. Така ж задача стає актуальною при поперечному чи повздовжньому розриві стрічки під навантаженням. І первісний монтаж, і ремонт стрічки раніше робився за допомогою ниток, проволоки, клею, пізніше – вулканізації, але таке з’єднання не було достатньо міцним, аж доки не з’явилися механічні з'єднувачі для транспортерних стрічок, про можливості яких ми розповідаємо нижче.
Що це таке?
Метод механічного стикування транспортерної стрічки має на увазі з'єднання кінців стрічки спеціальним з'єднувачем, що складається з двох частин: гвинт з широкою голівкою та шайба з різьбленням. Голівка та шайба мають отвори та відповідні їм шипи, що забезпечують надійну фіксацію з’єднувача у стрічці та запобігають розкрученню.
Гвинти та шайби втискаються у полотно стрічки так, що не виступають над поверхнею та не роблять механічних перешкод для руху матеріалу, що транспортується, та його повного вивантаження.
Переваги механічного стикування транспортерної стрічки
Механічні з’єднувачі для конвеєрних стрічок мають наступні переваги перед іншими технологіями, що використовуються з такою ж метою:
- Висока надійність з’єднання – не набагато гірша за гарячу вулканізацію, можливості якої все ж-таки обмежені товщиною стрічки;
- Простота з’єднання, що виключає необхідність використання складного інструменту і скорочує час простою лінії. Так, стикування 1 метру стрічки займає всього 20 хвилин без розбирання та особливих вимог до кваліфікації персоналу. Вологість, пил, низька температура не стають на заваді монтажним чи ремонтним роботам;
- Можливість вибору матеріалу з’єднувачів, що буває актуальною на специфічних виробництвах. Наприклад, випускаються з’єднувачі антикорозійні, немагнітні та безіскрові;
- Можливість використання на стрічках зі змінною довжиною;
- Можливість підбору з’єднувачів під різні завдання. Наприклад, існують замки для конвеєрних стрічок, що дозволяють з’єднати стрічку стик-у-стик, не скорочуючи первісну довжину – вони дуже актуальні саме при ремонті.
Механічні з'єднувачі дозволяють у рази прискорити процес ремонту поперечних та поздовжніх розривів транспортерної стрічки. Відтак, механічний стик є сьогодні найбільш економічним та швидким способом кріплення конвеєрних стрічок.