Газовий редуктор - важлива частина газобалонної системи автомобіля. Його роль - регулювати тиск газу, який подається в двигун, знижуючи його до робочого рівня. Газовий редуктор, незалежно від покоління, є однією з найдорожчих елементів ГБО, а неякісне і дешеве обладнання може ще й вивести з ладу двигун. Тому вкрай важливо підібрати редуктор, який прослужить довго.

Які бувають види редукторів

На сьогодні існує два основних види газових редукторів ГБО:

Електронний редуктор спрацьовує під час обертання колінчастого вала. Його основна відмінна риса - наявність електромагнітного клапана, який відсікає газову суміш під час подачі після сигналу. Такі редуктори, крім основної комплектації, оснащені спеціальним фільтром, який захищає двигун від потрапляння важких домішок, що часто містяться в паливі поганої якості.

Вакуумний редуктор - більш первинна модель газового редуктора. Така модифікація спрацьовує під час запуску двигуна і має кілька видів конструкції - одноступеневі, двоступеневі і триступеневі. Кожен ступінь відповідає за певний етап у процесі приведення газу в робочий стан. Незалежно від ступінчастості редуктора, перший ступінь завжди редукційний. Він відповідає за зниження тиску газу і підвищення його температури до потрібного рівня.

Електронний редуктор може бути встановлений як на інжекторний, так і на карбюраторний двигуни.

Обидва види редукторів необхідно регулярно обслуговувати - зливати конденсат кожні 1,5 - 2 тисячі км пробігу, міняти фільтри з частотою 8 - 10 тисяч км пробігу.

Редуктори ГБО можуть належати до різних поколінь обладнання. Загалом їх існує шість, проте в Україні найчастіше зустрічаються перші чотири.

Види газових сумішей

Для автомобільних систем ГБО використовують два основні види газу: пропан-бутан і метан. Залежно від застосовуваного газу, поділяють і редуктори - пропанові та метанові.

Конструкція пропанового редуктора простіша. Він оснащений фільтром, який потрібно чистити і змінювати, проте зробити це можна досить легко, не знімаючи редуктор. Також існує два різновиди пропанових редукторів: з регулятором і редуктор впорскування. Основна відмінна риса такого редуктора - наявність суміщеного газового клапана, розділеного перегородками на дві частини - канали газу і обігрів.

Метановий редуктор конструктивно складніший за пропановий у зв'язку з високою горючістю газу. Така конструкція міцніша і стійкіша до механічних пошкоджень, ретельно перевіряється (особливо суворий контроль у відомих брендів, таких як Tomasetto, Lovato, Atiker, Bigas, Valtek, Torelli, Yota).

Як правильно вибирати редуктор ГБО

Під час вибору редуктора ГБО важливо враховувати кілька ключових нюансів, оскільки обладнання дороге, а неякісно підібрана запчастина може бути небезпечною для водія, пасажирів і пішоходів. 

Отже, критерії вибору редуктора ГБО:

  • покоління ГБО
  • потужність двигуна
  • тип палива
  • тип конструкції

Де купити якісний редуктор ГБО

Якщо Ви в пошуку надійного сервісу, в якому можна купити редуктори ГБО, рекомендуємо зробити замовлення на сайті інтернет-магазину Import GAS https://avtogbo.com.ua/. Тут вам допоможуть вибрати відповідну вашому автомобілю систему - електронний або вакуумний редуктор, проконсультують з приводу під'єднання, експлуатації та заміни окремих деталей або всього редуктора. Також в Import GAS діє надійна і швидка доставка в будь-який регіон України