Вчені з австралійського університету Едіт Коуен заявили, що розробили тест для ранньої діагностики меланоми. У дослідженні, в якому брали участь 105 чоловік з меланомою і 104 здорових, аналіз крові, який назвали MelDX виявив ранню стадію меланоми ~ у 79 відсотках випадків.

З переліком аналізів, які можуть бути виконані у лабораторії DIAGEN ви можете ознайомитеся за посиланням https://diagen.com.ua/analyzes/! Отримання результатів аналізів у лабораторії DIAGEN можливе:

 - електронною поштою,

 - факсом,

 - онлайн у своєму особистому кабінеті на сайті.

Меланома (меланобластома) - злоякісна пухлина шкіри, що походить з пігментних клітин (меланоцитів), що виробляють меланін. Меланома — це одна з найнебезпечніших злоякісних пухлин людини, яка часто дає метастази в різні органи, швидко прогресує, її називають «королевою злоякісною пухлиною». Раннє виявлення захворювання збільшує виживання до 95%. Тож якщо у широку практику потрапить ранній метод діагностики, це допоможе врятувати життя сотням тисяч людей.

В даний час основним способом меланоми є візуальний огляд лікаря (дерматоскопія), а також біопсія та гістологічне дослідження підозрілих родимок та ділянок шкіри. Біопсія - це високоінформативний, але інвазивний і дорогий спосіб дослідження, т.к. Дуже часто дослідження проводять вже після видалення пухлини. У раніше проведеному дослідженні, також в Австралії, ефективність підтвердилась.

Основою тесту є виявлення специфічних антитіл, що виробляються в організмі у відповідь на меланому. Такі антитіла починають утворюватися на ранніх стадіях розвитку меланоми. Аналогічних аналізів крові, які дозволяють виявити меланому на ранніх стадіях у світі більше немає.

Пауліна Ценкер (Pauline Zaenker) з групи дослідження меланоми ECU повідомила, що вони перевірили загалом 1627 різних типів антитіл, щоб скласти в результаті комбінацію з 10 антитіл, яка найкраще вказує на присутність меланоми пацієнтів із підтвердженим діагнозом щодо здорових людей у контрольній групі.

Тепер для підтвердження результатів планується перейти до клінічних випробувань. Сам аналіз крові подано на міжнародний патент. Вчені прагнуть до того, щоб MelDx став використовуватися для рутинного скринінгу, до використання біопсії серед людей з високим ризиком розвитку меланоми, наприклад, з великою кількістю родимок, з дуже блідою шкірою, що мають у своєму роді подібне захворювання.