Можуть бути різні фактори, що сприяють розвитку алкогольної залежності. З одного боку, це індивідуальні фактори, такі як генетична схильність або історія життя людини. З іншого боку, соціальні рамки та стосунки можуть мати сильний вплив на людей. Конкретний вплив алкоголю та його наявність також є факторами, які можуть сприяти розвитку залежності.
Наркологічний центр Віта Код пропонує лікування алкоголізму у Вінниці - деталі можна дізнатись на сайті Центру.

Алкоголізм – спадкова проблема

Часто ви можете спостерігати за сильними сімейними накопиченнями проблем з алкоголем. Вчені обґрунтовують це явище тим, що в ранньому віці вони бачать поведінку споживання алкоголю в сім'ї та копіюють цю поведінку. Генетична схильність тут також є вирішальним фактором. Діти батьків-алкоголіків несуть генетичну схильність до алкоголізму. Вчені змогли зробити ці висновки з досліджень усиновлених дітей. Хоча ніхто не пив у прийомній родині, діти біологічні батьки яких самі були алкоголіками, стали залежними.

Як дізнатися, чи є у людини проблеми з алкоголем?

Визначити алкоголіка непросто. Особливо це стосується високофункціональних алкоголіків. Однак є деякі ознаки, які можуть вказувати на алкоголізм:

  • поява ненадійності, агресивності та незацікавленості, особливо якщо ви не звикли до цього від людини;
  • змінення обличчя, наприклад почервоніння, екзема або псоріаз;
  • життя та інтереси людини все більше обертаються навколо алкоголю.

Якщо родичі підозрюють залежність від алкоголю, вони повинні спокійно та об'єктивно підходити до цього питання та запропонувати допомогу.

Діагностика алкоголізму

Зловживання алкоголем зазвичай діагностують лікарі загальної практики під час стандартного медичного обстеження. Однак психотерапевти також можуть ініціювати окремі аспекти діагнозу.

Потерпілим не завжди легко діагностувати алкогольну залежність, оскільки вони зазвичай не підозрюють хворобу або не хочуть визнавати її через сором. З цієї причини пацієнти часто применшують споживання перед родичами та лікарями або намагаються повністю приховати його. Тому лікарі повинні бути не лише дуже уважними в цьому плані, але й виявляти великий такт. Тому що, якщо пацієнти не визнають захворювання, навіть встановлений діагноз не може переконати жертв лікування. Саме мотивація терапії або утримання від препаратів має вирішальне значення для успішного лікування.