Одним зі способів розширити локальну домашню чи офісну мережу є використання комутатора. Цей пристрій, по суті, є частковою копією функціонала мережевого концентратора (або хаба). Кожен пристрій у вашій домашній мережі можна під'єднати до комутатора, а комутатор можна, своєю чергою, під'єднати до маршрутизатора. Це дозволяє всім необхідним пристроям (смарт телевізорам, принтерам, ігровим приставкам) отримувати доступ до Інтернету без необхідності прокладати мережу кабелів по всій кімнаті.
Далі в цій статті ми розглянемо, що ще слід враховувати при виборі мережевого комутатора.
Поради щодо вибору комутатора для домашньої мережі
Придбати мережевий комутатор для дому можна тут. Але якщо Ви ще не визначилися з моделлю та необхідними характеристиками пристрою - для Вас буде в пригоді ця стаття. По-перше, важливо визначитися, для чого саме Ви хочете купити комутатор, щоб задовольнити всі необхідні потреби. Отже, що треба враховувати при виборі:
Комутатор може бути керованим або некерованим
Майте на увазі, що якщо Ви не дуже знайомі з принципами роботи мережевого обладнання, часто краще використовувати простий некерований світч. Його вартість залежить в основному від кількості портів і швидкості.
Він має ті ж функції, що й керований комутатор. Проте керовані моделі пропонують багато додаткових налаштувань через спеціальний інтерфейс і мобільний додаток. Але якщо мешканці будинку користуються Інтернетом лише для перегляду YouTube або спілкування з друзями, їм, ймовірно, не потрібна більшість функцій, які пропонує керований світч.
Кількість портів з'єднання
Далі Вам потрібно вирішити, скільки портів Вам потрібно. Якщо у Вас лише 2-3 пристрої, достатньо буде стандартного 4-портового комутатора. Комутатори з 16 або 24 портами можуть бути корисними, коли до мережі потрібно під'єднати багато пристроїв.
Але якщо Ви просто хочете під'єднати телевізор, кілька ноутбуків, сканер та принтер, Вам не потрібно шукати дуже дорогий керований комутатор із великою кількістю портів і функцій.
Швидкість передачі даних
Ваш маршрутизатор підтримує гігабітне з’єднання, тому немає причин обмежувати її підключенням до комутатора з меншою швидкістю портів. Зрештою, гігабітний інтернет — це наше майбутнє.
В цілому, передача відео 4K із сервера NAS на телевізор через порт Fast Ethernet не є проблемою. І якщо Ви платите своєму інтернет-провайдеру лише за пакет, який забезпечує з’єднання 100 Мбіт/с - тоді немає ніякого сенсу купувати гігабітний комутатор.
Однак, якщо Ви використовуєте оптоволоконну мережу, різниця буде помітною. Крім того, якщо Ви постійно передаєте файли між кількома комп’ютерами, важливо, щоб усе відбувалося досить швидко, щоб заощадити час.