Пелети – різновид біопалива, що випускається у вигляді гранул. Вони використовуються для топки твердопаливних котлів, печей. Пелети випускаються з вторинної сировини, тому мають низьку ціну. За своїми якостями пелети виграють у дров. Гранульоване паливо успішно замінює вугілля та дрова. Його використовують для топки котлів у приватних будинках, на промислових об'єктах.
Треба зазначити, що пелети для опалення поступово витісняють інші види палива. Це обумовлено вигідною вартістю, зручністю використання, екологічністю цього матеріалу. Тому область застосування пелет досить широка.
Область застосування паливного матеріалу
Область використання пеллетного палива широка. Котел або піч повинні мати спеціальну конструкцію колосників. Звичайний опалювальний прилад можна доопрацювати, щоб використовувати для опалення пелетами. Для цього купують додатково кошик з дрібними комірками, який встановлюють у піч або котел. Інакше гранули висипатимуться у зольник під час використання. Це знижує теплотворну здатність пелетного палива. Хорошим рішенням буде купівля пелет для таких об'єктів:
- приватний будинок;
- заміський котедж чи дача;
- господарський будинок, склад;
- промисловий об'єкт.
Для невеликого котеджу підходять паливні матеріали з низьким процентом зольності. Якщо біопаливо у гранулах використовують для великого промислового опалювального пристрою, підійдуть матеріали з високою зольністю.
Від чого залежить витрата?
У різних умовах витрата пелет може помітно відрізнятися. Тому варто враховувати основні фактори, які на це впливають. Серед них є наступне:
- Рівень нагрівання теплоносія. Якщо котел включають на максимальну температуру, потрібно більше пелет. Це зазвичай трапляється, якщо система стара, потрібно виконати її обслуговування чи капремонт.
- Теплові втрати. Тепло виходить через конструкції будівлі. Якщо немає хорошого утеплення, для обігріву потрібна більша кількість біопалива. Тому дома без гідної теплоізоляції потребують більше палива на опалювальний сезон.
- Вид пелет. Теплотворна здатність біопалива залежить, з якої сировини його виготовили. Так, дубові пелети виділяють більше тепла під час горіння, ніж соснові види біопалива. Але гранули з сосни коштують дешевше.
Щоб не витрачати зайві гроші на опалення, потрібно утеплити будинок, своєчасно чистити котел та опалювальну систему.