Зерносховища – окрема категорія в сфері обладнання комбікормових заводів та облаштування тваринного господарства. Якщо ви закуповуєте зерно або вирощуєте його на подальший продаж, потрібно ретельно продумати систему зберігання культури. Важливо все – вологість, температура та циркуляція повітря, об’єм зерносховища, додатковий функціонал конструкції тощо. Ознайомитись із сучасними моделями та придбати потрібний варіант можна тут https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/

А от як вибрати сховище для зерна – про це читайте далі.

Який має бути зерносховище?

Вже з назви стає цілком зрозуміло, що зерносховища потрібні для того, аби зберігати протягом тривалого часу зерно в оптимальних для цього умовах. Далеко не всі середовища для цього підходять. Адже всередині зерносховища має бути такий мікроклімат, який дозволить зерну зберігати усі свої смакові, поживні та корисні властивості якомога довше. Для цього враховують:

  1. Вологість повітря. Якщо вона зависока – в зерні може завестись цвіль, а на поверхнях зерносховища – грибок.

  2. Циркуляція повітря всередині. Застоювання повітря призводить до появи неприємного запаху в зерносховищі, а також процесу гниття зерна.

  3. Температура повітря. Яка б не була погода за вікном, в зерносховищі має бути доволі прохолодно.

  4. Герметичність. Всередину камери не має поступати повітря з вулиці. Саме від якості герметизації основи залежатиме сталість усіх попередніх показників.

Критерії вибору зерносховищ

Сьогодні зерносховища представлені в широкому асортименті. Вони можуть відрізнятись функціоналом та габаритами, місткістю основної камери, матеріалом основи тощо. Проте є універсальні критерії, які дозволяють уникнути помилок під час придбання конструкції:

  1. Габарити камери. Переконайтесь, що об’єм зерносховища вас повністю влаштовує. Для цього потрібно зважати на кількість зерна, яку ви плануєте зберігати всередині. 

  2. Тип зерносховища. Це можуть бути зернові елеватори або силоси. Головна їхня функція однакова. Проте кожен з цих видів має свої особливості та преваги, які потрібно враховувати перед покупкою.

  3. Додаткові функції. Це може бути індикатор наповненості камери або спеціальний змішувач, який працює з заданою періодичністю, перемішуючи зерно та дозволяючи уникнути його застоювання. Так в нижніх шарах не розмножуватимуться бактерії.

Керуючись усіма цими рекомендаціями та порадами фахівців ви зможете знайти та облаштувати оптимальне для вашого господарства зерносховище.