Вимоги кредитних організацій бувають доволі жорсткими, особливо, якщо у потенційного позичальника проблемний кредитний рейтинг. Тому більшість клієнтів віддають перевагу зверненню до мікрофінансової організації, заявку в котрій можна оформити дистанційно через інтернет.

Список переваг банку перед МФО та мікропозиками від комерційних посередників

Подібні компанії обіцяють надати кошти максимально швидко, з мінімальним списком документів, без додаткових перевірок і кредит без довідки про доходи. В результаті клієнти, що намагаються отримати гроші з мінімальними зусиллями, забувають про негативні наслідки користування послугами мікрофінансових організацій. Тоді як сучасний банк обслуговує клієнтів надійно, безпечно та доступно.

Відсоткова ставка

Фактично це основний недолік подібних програм. Відсоткова ставка може досягати кількох сотень річних, що в десятки раз більше, аніж пропонують перевірені банківські установи. Подібні умови виглядають справді невигідними враховуючи, що за кілька хвилин можна оформити вигідну кредитну карту та користуватися коштами понад місяць, не сплачуючи відсотки. До того ж, буває таке, що іноді користувачі беруть новий кредит для перекредитування МФО, яке нараховує доволі великі відсотки за користування позикою.

Максимальна доступна сума

Мікрофінансові компанії зазвичай видають не більше 10-20 тис. грн. навіть при повторному зверненні. Максимальна сума, яку можна отримати при зверненні в банк — 200 тис. грн. і навіть більше залежності від платоспроможності заявника та списку наданих ним документів. Використовувати кредит можна на будь-які потреби або скористатися цільовою програмою, наприклад, позикою на покупку автомобіля.

Висока ймовірність потрапити у боргову яму

Зважаючи на високу відсоткову ставку, а також значні штрафи за прострочку платежу, повернути заборгованість за мікрокредитом практично нереально. Тоді як в банку можна скористатись програмою рефінансування або взяти кредитні канікули.

Надійне партнерство

Звертаючись за позикою на 7-10 днів, позичальник рідко враховує відсоткову річну ставку і додаткові платежі, котрі виникнуть в процесі. Деякі МФО утримують комісію за видання коштів або обслуговування рахунку, про що клієнт дізнається тільки після підписання договору. Найчастіше це стається тому, що позичальник неуважно вивчає умови програми.

Сучасні мікрофінансові компанії не виступають кредитними спілками, а діють у форматі товариства з обмеженою відповідальністю. Тому виставити до цієї організації будь-які юридичні претензії проблематично, тоді як діяльність банку регулюється законодавчими та нормативними актами, а також вони діють під контролем державних установ.

Безпека і гарантії

Завжди залишається вірогідність того, що конфіденційні дані при співпраці з кредитними посередниками можуть бути розголошені та до них отримає доступ 3 сторона, наприклад, колектори. Менеджери МФО мінімальній прострочці платежу одразу продають контактні дані позичальника іншим компаніям. Банківські організації зобов'язані оберігати конфіденційну інформацію клієнтів, яка належить до банківської таємниці.

Зручність та доступність

Сучасні системи обробки інформації дозволили банкам надавати кредити в межах до кількох годин з мінімальним списком документів, лише по паспорту та ідентифікаційному коду. Фінансові консультанти банку готові обслуговувати користувачів цілодобово та надавати відповіді на запитання, тоді як служба підтримки МФО не завжди доступна, коли це необхідно.

Варто розуміти, що безплатний та вигідний мікрокредит — щось радше з області фантастики. За швидкість обробки заявки доведеться заплатити досить високі відсотки і при цьому є ризик лише погіршити власне фінансове становище. Тому у випадку, коли терміново потрібні гроші, краще перестрахуватися та знайти надійну банківську установу, користування послугами якої справді дозволить знайти вихід зі скрутного фінансового становища.