Облаштування інтер'єру включає не тільки процес створення гармонійного дизайну, а й грамотний розподіл простору на функціональні зони. У цьому плані стельові світильники, купити які можна на https://dilight.com.ua/catalog/interyerne/stelovi/ua, відіграють не останню роль. Розбираємось, як правильно використовувати освітлення для зонування простору.
Висвітлення вирішує багато завдань, у тому числі пов'язаних із розмежуванням простору на певні зони в будинку. Незважаючи на скромні метражі сучасного житла, стельові світильники дуже непогано змінюють функціонал приміщення.
Стельові світильники під час зонування
Навіть у невеликій кімнаті необхідно виділяти функціональні зони – робочий стіл, місце для перегляду телевізора або зону релаксу (сну). Стельові світильники та сучасні системи освітлення мають низку переваг:
- Регулювання освітленості та спрямованості світла (поворотні споти, прожектори).
- Створюють оптимальну яскравість для кожної зони (функціонал та загальна кількість лампочок).
- Сучасні світильники не займають багато місця, але й висвітлюють не гірше за класичні люстри.
- Доповнюють та завершують стиль приміщення, підсвічують будь-які частини кімнати.
Технологічність та функціонал – дві основні переваги стельових світильників. Багато систем мають окремий пульт для керування та налаштування, що дуже зручно при організації «розумного будинку».
Розглянемо для прикладу зонування одного з головних приміщень у будь-якому будинку та квартирі – вітальні.
Зонування вітальні
Як правило, вітальня – велика та світла кімната, де є кілька функціональних зон. Найчастіше власники роблять типову помилку і вибирають лише одну класичну люстру, але цього явно замало хорошого освітлення.
На замітку. У деяких випадках однієї люстри справді вистачає, якщо приміщення виконане в стилі модерну або хай-тек. Але тоді вам доведеться доповнити функціональні зони декоративним світлом – торшери, бра та настінні світильники.
У вітальні вигідно використовувати лампи нейтрального світла, близькі до природних джерел освітлення. Такий прийом часто застосовують для освітлення області вікна та балкона. Трекові системи чи прожектори – ідеальний варіант для коригування кута падіння світла.
Кути та пристінні зони можна висвітлити локально за допомогою спотів та спрямованих джерел світла. Великий центральний світильник відіграє більше інтер'єрну роль і помітно програє з погляду естетики.