Деякі шаблони, які навішані радянською ідеологією, досі висять на червоно-чорному прапор. І навіть серед українського суспільства їм вірять.

По-перше кольори червоний і чорний дуже часто використовувалися в українській історії, їх можна було зустріти на одязі, всі ми знаємо пісню “Сорочку мати вишила мені червоними і чорними нитками…”

Прапор УПА

Але саме як ідеологічні кольори червоний та чорний були введені українськими січовими стрільцями під час Першої світової війни, вони вишивали собі червоним та чорним одяг, співали пісні про червоне та чорне, і саме ці кольори стали деяким символом української армії під час Першої світової.

До слова, якщо ви захотіли купити прапор червоно-чорний прапор УПА, то зробити це можна в інтернет-магазині souvenirua.com, який знаходиться в Івано-Франківську. Якщо ви з іншого міста – не проблема, доставлять вам Новою чи Укрпоштою.

Якщо жовто-синій прапор символізував державність, українську соборність, то червоно-чорний прапор мав назву українсько-революційний прапор. І він символізував боротьбу, опір, не сприйняття того, що зараз відбувається і рух уперед. Червоно-чорний часто використовувався поряд із жовто-синім прапором на мітингах, конференціях, його вивішували над будинками. Саме радянською владою були заборонені червоно-чорний та жовто-синій прапор також. Радянською владою на червоно-чорний прапор було навішено дуже багато шаблонів, наприклад, є багато тих, хто вважає, що червоно-чорний прапор є фашистським прапором чи є прапором УПА, що є неправдою.

Звідки ж взявся міф про червоно-чорний прапор УПА?

Революційне крило організації українських націоналістів, яке називали також ОУН(б), бо його очолював Степан Бандера, хотіло виробити власну символіку, щоб відрізнятись від ОУН(м) (Андрія Мельника), яка використовувала блакитний прапор ОУН та герб із золотим тризубцем і мечем.

ОУН (б) затвердила свою офіційну червоно-чорну емблему. Чаме через її кольори розповсюдився міф про червоно-чрний прапор УПА.

Наприклад, солдати УПА ходили у бій саме із жовто-синіми прапорами. А червоно-чорний використовували вкрай рідко.