Бронежилет є одним із найпоширеніших засобів балістичного захисту. Він рятує безліч життів. Більшість жилетів призначені для відбиття загроз із застосуванням вогнепальної зброї, але є моделі із захистом і від гострих предметів. Плануєте придбати бронежилет у Києві? Пропонуємо ознайомитися з асортиментом магазина Арсенал Патріота.
Що таке бронежилет
Бронежилет — це захисний одяг, що поглинає енергію кулі. Спочатку він був призначений для армії, але сьогодні широко використовується для захисту людей різних професій. Це надійний помічник для працівників поліції, військових, агентів під прикриттям та цивільних осіб.
Плитоноски або плейт керрієри — це система, яка дозволяє розмістити всередині балістичні плити. Є декілька різновидів такого обладнання, яке призначене для захисту від різної зброї.
Види та класи бронежилетів
Бронежилети використовуються для відкритого та прихованого носіння. Прихована броня розташовується під одягом, тому непомітна для сторонніх. Відкриті жилети надягають на одяг, тому вони можуть бути більш масивними. Моделі для військових мають характерний дизайн — камуфляж, колір хакі, піксельний малюнок.
Моделі відкритого типу часто мають систему MOLLE. Це нейлонові смужки, розташовані на поверхні жилета. На них можна закріпити різне обладнання та швидко отримати до нього доступ.
За видами захисних матеріалів виділяють 3 типи жилетів:
- М’які жилети типу А виготовлені з параарамідів або поліетилену. Популярний параарамід — кевлар. Такі моделі не здатні захистити від крупнокаліберної зброї, часто придатні для прихованого носіння.
- Тип Б — напівжорсткі жилети. М'які захисні матеріали поєднуються із твердими частинами, тому рівень захисту значно вищий.
- Тип В — це жорсткі жилети з найвищим рівнем захисту. Пластини виготовлені з кераміки або сталі, мають значну вагу.
Згідно з американським стандартом NIJ-0101.06, жилети діляться на різні класи. Кожен клас гарантує захист від різних загроз:
- I. Пістолет 9 мм, 380 АСР.
- IIA. 9mm FMJRN, патрон 9х19 Парабелум, .40 S&W FMJ.
- II. Пістолет 9 мм, патрон 9х19 Парабелум, револьвер Магнум .357.
- IIIA. Патрон .357 SIG FMJ FN, .44 Mag SJHP.
- III. Гвинтівка 7,62 НАТО, Steel Jacket, M80.
- IV. .30 M2 AP.
В Україні також існує класифікація ДСТУ 8782:2018, згідно з якою жилети поділяють на класи 1‒6.
Як вибрати бронежилет
У процесі прийняття рішення щодо кращого вибору броні найважливіші питання — це рівень захисту та вага. Який фактор для вас найважливіший? Слід задати собі й інші питання:
- Вам потрібна найменша вага?
- Ви очікуєте зустріти пістолетні або рушничні патрони?
- Ви плануєте носити броню під одягом?
Якщо ви вважаєте, що вам загрожують лише постріли з пістолета, можна вибрати м’який жилет. Він буде набагато легший, рухатись в ньому зовсім не складно.
Для захисту від куль гвинтівки чи автомата підійде лише жорсткий жилет з керамічними або сталевими плитами. Враховуйте, що він важкий та довго ходити в ньому доволі складно.
При виборі слід враховувати й розмір, адже броня має добре прилигати до тіла, але тиснути. Вдягаючи замалий жилет, ви підвищуєте загрозу заперешкодної травми.
Бронежилети пропонують різну площу захисту. Зазвичай це:
- 18 дм²;
- 25‒20 дм²;
- 28‒42 дм2.
Чим більша ця площа, тим краще жилет захищає від загроз.
Обираючи м’які пластини, ви можете обрати параараміди або поліетилен (НВМПЕ). Обидва матеріали надійні. НВМПЕ — це найміцніший термопласт, який може позмагатись за міцністю за металом. Обрати якісні моделі ви можете в магазині Арсенал Патріота.
Як правильно одягнути бронежилет
Навіть якщо вибрали жилет прихованого носіння, його не надягають на голе тіло. Майка або футболка під низом буде кращим варіантом. Вироби типу А та Б надягають аналогічно звичайному одягу — через голову. Після цього достатньо відрегулювати ремені.
Важкий бронежилет одягається схожим чином, тільки при надяганні його однією рукою притримують за бретель, а іншою — за задню частину.