У порівнянні з іншими матеріалами, саме гофровані труби найчастіше використовуються в сантехнічній області — їх встановлюють у квартирах, приватних будинках та при облаштуванні побуту на дачі. Їх просто монтувати, вони відносно недорогі та дозволяють ефективно організувати відвід побутових відходів.
Що необхідно знати про цей різновид труб
Гофровані труби для каналізації виготовляють одно- і багатошаровими. Зазвичай бувають із таких матеріалів:
- ПП.
- ПЕ-80, ПЕ-100.
- ПВХ.
Який найкраще підходить в окремому випадку — залежить від того, як її планують використовувати. Саме для каналізації більше підходить поліетилен з низьким тиском — довговічний, міцний та стійких до зовнішніх факторів. Його беруть за основу при виготовленні двошарових гофротруб.
Стінки такої труби мають два шари: гладкий та міцний внутрішній, зовнішній з канавками, які розташовані на невеликій відстані одна від одної. Завдяки подібній структурі навантаження на трубу розподіляється рівномірно, вона отримує більшу стійкість і з часом не буде деформуватись.
Особливості труб та сфера їх застосування
Окрім міцності та тривалого періоду експлуатації гофровані труби відрізняються такими перевагами:
- Хімічна стійкість до їдких речовин та популярних лугів.
- Сучасні пластикові труби тривалий час не окислюється, навіть якщо піддаються впливу агресивних речовин зовні.
- Для них не потрібен додатковий катодний захист.
- Робочий просвіт гофрованої труби не змінюється впродовж всього періоду використання.
- Мають легку вагу, тому зручно транспортується, а монтаж можливий без використання додаткової техніки.
- Не потребують витрат на обслуговування впродовж періоду використання.
- Мають більш доступну вартість, аніж бетонні аналоги.
- Екологічні та безпечні.
Найчастіше гофровані труби використовуються для облаштування локальної або більш масштабної каналізації. Трохи рідше їх застосовують для облаштування каналів при прокладанні дорожнього полотна.
Окрему групу складають дренажні труби, котрі необхідні для осушення великих ділянок землі у випадку, якщо вони схильні до затоплень. Можуть виступати додатковою підтримкою під час весняної повені, від якої страждають землі сільськогосподарського призначення. Також гофровані труби мають попит при прокладанні силових кабелів і оптоволокна, оскільки мають міцну оболонку — захист від вологи та пошкодження гризунами.