Наприкінці серпня компанія Sennheiser випустила нові повнорозмірні Bluetooth навушники Momentum 4. Іронічно, але навколо них здійнялося стільки галасу, що хочеться якомога швидше взяти їх та увімкнути адаптивний ANC. І це нормально, адже флагманська модель отримала все, що треба для того, щоби стати осіннім хітом: 60 годин автономності, кращу ергономіку, Bluetooth 5.2 та інші функції. Тож зараз розберемо, чи варті нові навушники Sennheiser 350 $, які за них просить компанія.

Комплектація та дизайн

Momentum 4 Wireless орієнтовані на ідеальну роботу із пристроями від Apple, про що говорить гасло на коробці: «Made for iPhone/iPad. Works with Android». У комплекті із навушниками також йдуть твердий тканинний кейс, зарядний кабель Type-C, адаптер для літака, аудіодріт із 3.5 та 2.5 мм.

637951e66421d.jpg

Дизайн Momentum 4 в порівнянні з попередніми моделями зазнав суттєвих змін. Навушники втратили елементи, які робили їх преміальними, наприклад, металеві дужки. Водночас тепер вони мають універсальний зовнішній вигляд, придатний для повсякденного використання. 

Конструкція навушників виконана із матового пластику, а оголів’я затягнуте тканиною. Амбушури зроблені зі шкірозамінника з м’якою пінною всередині. І хоча Momentum 4 важать майже 300 г, завдяки вдало підібраним матеріалам ними зручно користуватися довгий проміжок часу без втоми для вух та голови.

Керування та характеристики

Керування навушниками здійснюється за допомогою надчутливої сенсорної панелі на правій чаші. Вона дає змогу керувати піснями та режимами ANC/прозорості, відповідати на дзвінки та регулювати гучність. На чаші також є кнопка запуску/з’єднання. Для більш зручного користування Momentum 4 мають голосові підказки та при подвійному тапі повідомляють свій рівень заряду.

Щодо технічного боку Momentum 4, то тут Sennheiser оновила Bluetooth до 5.2 з підтриманням кодеків AAC, aptX та aptX Adaptive. Актуальна версія протоколу робить під’єднання майже миттєвим, а затримки майже немає.

За фірмовий звук бренду відповідають 42 мм динамічні випромінювачі. Вони розташовані під кутом, завдяки чому мусить покращитись якість звуку та розмір сцени. Виробник навіть заявляє про аудіофільське звучання.

Однак головна кілерфіча новинки — це її автономність. На одному заряді Momentum 4 працюють до 60 годин. Це втричі більше, ніж було Momentum 3. Водночас зарядка впродовж 10 хвилин дає змогу отримати аж 6 годин прослуховування музики. Це робить новинку однією із найбільш автономних з-поміж інших навушників.

Функціональні можливості

Щодо функцій, то тут є обов’язкові для всіх флагманських бездротових навушників режими шумозаглушення та прозорості. ANC у Momentum 4 адаптивний та реалізований на рівні попередньої моделі в лінійці: з більшістю навколишніх шумів він справляється, але повної тиші все ж не буде.

637951f698700.jpg

Також корисною є функція розумної паузи. Вона автоматично зупиняє треки, якщо зняти навушники, і відтворює їх — якщо вдягнути. Для економії заряду батареї Momentum 4 вимикаються після 15 хвилин у режимі очікування.

Окремий плюс навушників — це мікрофони, котрих по 2 на кожній чаші. Компанія оновила мікрофонну систему, завдяки чому новинка чудово усуває шум вітру для комфортної розмови.

Звук

Хай би що не казали у Sennheiser, але Momentum 4 — це не про аудіофільське звучання. Їхня фішка — це тепла та емоційна подача. Вони підкреслюють баси та текстури вокалу. На відміну від Momentum 3, почерк новинки не такий феєричний, але більш універсальний. Музика звучить невимушено, з делікатнішою атмосферою та гладкою мелодійністю.

По частотах маємо таку картину:

  • Баси. Звучать пружно та домінують у треках. Для бездротових навушників низькі частоти мають чудову глибину. Вони добре відпрацьовують рельєф, будують переконливу основу.
  • Середина. Тепла й натуральна. Адекватна інформативність межує із зосередженням на макро деталях панорами. Усі інструменти звучать плавно та гармонійно, що загалом не дивно, адже це — стандарт для Sennheiser.
  • Верхні. Вони м’які та теплі. Загалом верхні частоти трохи маскуються за низькими та середніми. До того ж у них немає іскристості, але навіть так їхня тональність достатньо збалансована. Не варто чекати від ВЧ естетських сплетінь обертонів. Вони не про це. Вони про приємне та натуральне звучання навіть у акустичних піснях, якщо не починати їх критично аналізувати.

Загалом із Momentum 4 не варто сподіватися на ідеальну розбірливість контурів чи еталонну деталізацію. Це універсальні навушники, котрі лояльні до записів різної якості. У їхньому звучанні немає синтетичності, але є контрольована середина та емоційна манера звучання. 

Що в підсумку

Sennheiser Momentum 4 Wireless — це неоднозначні навушники. З одного боку маємо попсовий дизайн, середній ANC та надто сильний акцент на низьких частотах. Однак плюсів новинка має не менше, а навіть більше. У неї надзвичайна автономність та мікрофонна система, висока ергономіка, музична подача. Усе це робить Momentum 4 цікавим рішенням за порівняно невисоку вартість, яке повністю виконує всі завдання, котрих чекають від бездротових навушників. Джерело: магазин навушників Soundmag.