ЕКЗ – це запліднення статевих клітин поза матковою порожниною, в лабораторії. Екстракорпоральне запліднення часто потребує попередньої гормональної стимуляції, але й звичайна немедикаментозна підготовка також дуже важлива. Яким парам слід задуматися про ЕКЗ та як краще підготуватися до цієї процедури?
Кому показано ЕКЗ?
ЕКЗ – це важка артилерія репродуктивної медицини. Лікарі рекомендують його в таких ситуаціях:
- У жінки немає маткових труб через видалення/недорозвинення або вони непрохідні через спайки.
- Тяжке безпліддя у чоловіка, коли єдиний вихід - це вилучення сперматозоїдів з яєчка й прицільне запліднення яйцеклітини. Процедуру проводить лікар.
- Гінекологічні хвороби, при яких вагітність не настає, попри різні види терапії.
- Літній вік жінки.
- Передчасний клімакс. При виснаженні яєчників застосовують особливий вид екстракорпорального запліднення з донорськими ооцитами.
Підготовка до ЕКЗ
Підготовка до вагітності дуже важлива, адже зачаття та імплантація ембріона – це лише перший етап. Дитину потрібно виносити ще 9 місяців і народити без ускладнень.
Немедикаментозна підготовка:
- Відмовитися від паління. Навіть якщо майбутня мама палить не більш ніж 2-3 цигарки на день, це викликає хронічну гіпоксію організму та погіршує кровопостачання репродуктивних органів.
- Намагатися уникати стресу. Цілком усунути його неможливо, але знизити навантаження й дати організму відпочити перед зачаттям – цілком.
- Бути активніше. Піші прогулянки, пробіжки, їзда на велосипеді, плавання – все це покращує кровообіг і зміцнює організм.
- Не зациклюватися на плануванні вагітності. Підготовку до неї потрібно сприймати просто як зміну способу життя.
Дуже важливо стежити за масою, але слід пам'ятати, що монодієти небезпечні. Якщо є ожиріння, худнути треба фізіологічно – плавно та повільно, а переходити на правильне харчування – хоча б за півроку до зачаття.
Підготовка безпосередньо до ЕКЗ:
- Лабораторні аналізи, інструментальні методи (УЗД, гістероскопія) – повноцінне обстеження допомагає встановити причину безпліддя.
- Профілактичний прийом фолієвої кислоти, щоб нервова система плода розвивалася нормально. Розпочати його слід за 90 днів до процедури.
- Вибір оптимального виду ЕКЗ – з урахуванням діагнозу та побажань пацієнтки.
- Якщо лікар рекомендує ЕКЗ зі стимуляцією, то з перших днів менструального циклу жінка отримуватиме спеціальну терапію. Це допомагає дозріти кільком ооцитам одночасно.
Скільки коштує ЕКЗ
Вартість процедури ЕКЗ дуже відрізняється в деяких випадках, залежно від набору процедур. Її можна дізнатися після консультації з репродуктологом та, можливо, проведення аналізів. Правильний вибір клініки – це перший крок до успішного безпліддя. Важливо, щоб пацієнти довіряли лікарям та були впевнені, що обстеження та терапія відповідають міжнародним протоколам проведення екстракорпорального запліднення.
Команда репродуктологів центру «Лада» в м. Одеса дбає про кожну пару, пропонує різні варіанти лікування, забезпечує медичний та психологічний супровід з моменту першої консультації. Записатись можна за телефонами +38 (0482) 37 37 47, +38 (0674) 87 04 47 або звернутися до клініки «Лада» за адресою вул. Середньофонтанська 19В, з 8.00 до 18.00 у будні. Наші лікарі завжди готові надати медичну допомогу!