Статистика невблаганна. У рольові комп'ютерні ігри в більшості своїй грають хлопчики і чоловіки. Можливо, позначається їх велика технічна підкованість, а може, то, що побутових обов'язків у них менше. Однак розробники не могли упустити такий численний сегмент аудиторії, і тому зараз активно стали з'являтися рольові онлайн ігри для дівчаток, ось для прикладу сайт www.games-girll.com. Назва сегмента ігор досить умовне, адже в ігри грають представниці прекрасної статі різного віку. Однак в основі різновікових рольових ігор залишаються одні і ті ж принципи.   Для дівчаток рольові онлайн ігри створюють хлопчики. І тому вони, найчастіше, керуються власними уявленнями про місце дівчинки, жінки в світі. Звідси всілякі симулятори побутових ситуацій. Дівчаткам пропонують грати в кухаря, прибиральницю, Перукаря, офіціантки. Бувають рольові ігри для дівчаток, в яких в режимі онлайн можна накладати макіяж, фарбувати нігті, підбирати одяг. В принципі, повторюється все те, у що маленькі дівчатка грають самостійно або збираючись групами. По суті, нічого поганого в цьому немає. Майбутній жінці непогано знати, з чого готувати обід і як вибирати одяг для різних ситуацій. Але хіба це і все, чим повинна займатися жінка?  

Саме тому так багато дівчаток, які грають онлайн в рольові ігри, нібито для них не призначені: стрілянина і дії. Також популярністю користуються ігри з фантастичними сюжетами, адже це казка, яка, втім, близька свідомості як чоловічому, так і жіночому.  

Поділ ігор за принципом «для хлопчиків» і «для дівчаток» в рольових іграх неактуально. На відміну від дитячих сюжетно-рольових ігор, де визначення чоловічої і жіночої діяльності носить виховних характер, тобто допомагає дитині ідентифікувати себе як представника однієї із статей, рольові ігри онлайн, в основному носять розважальний характер. А, як відомо, тут поділ за статевою ознакою часто не спрацьовує.

Звідки беруться сюжети рольових ігор? 

Ми придумуємо гри з самого дитинства. Не те, щоб ми винаходимо щось нове... Адже все звідкись береться. Ні «дочки-матері», ні «лікарня», ні «сім'я», ні різні варіації по казковим мотивів не є новими. Кожне нове покоління дітей, безумовно, привносить в ігри щось своє, але сюжет, по суті, залишається незмінним.   Сюжети рольових ігор мають багатовікову традицію. Вони взяті з реального життя, про що неважко здогадатися, проаналізувавши навіть дитячі забави. Комп'ютерні рольові ігри насправді засновані на тому ж. Це може здатися дивним, але витоків ігор всього чотири. За твердженням одного з теоретиків літератури, сюжетів взагалі всього 4, будь то літературні твори, рольові ігри або реальне життя.  

Сюжет перший. «Будівництво». Як похідною можна назвати сюжети рольових ігор, засновані на необхідності створення та облаштування житла приклад www.games-girll.com, створення міста, країни, цивілізації, управлінні державою. Навіть специфічні гри, орієнтовані на жінок - віртуальний макіяж і манікюр - також продовжують цей основний сюжет. Все, де потрібно бачити - це реалізація найдавнішого сценарію про те, як людина, камінь за каменем, будує свій будинок.  

Сюжет другої. «Пошук». Неважливо, що Ви шукайте - скарби, загублений в океані острів або супутника життя. Ви здійснюєте сценарій пошуку, і завжди будете діяти по закладеній в пам'яті схемою ходів.   Сюжет третій. «Подорож». Будь це придбання нових знань в процесі гри, проходження по лабіринту або власне поїздка на будь-якому виді транспорту - Багато сюжетів рольових ігор засновані саме на подорожі. Згадайте, кожен раз Вам пропонують досліджувати навколишній ігровий світ. Ви проходите шлях пізнання нового світу. Ви здійснюєте хід по незвіданим територіям. Ви подорожуєте. У самому прямому сенсі слова.   Сюжет четвертий, і останній. «Боротьба». Найдавніший і найменш змінився під впливом часу. Має на увазі протистояння однієї людини (групи людей) з іншим (іншими). У кожній другій рольовій грі присутній явно.