Втомилися лазити на горище по хиткій стрем’янці, та місця на звичайну стаціонарну драбину не вистачає? Тоді зверніть увагу на горищну. Вона стійкіша за стрем’янку, займає менше простору, ніж звичайна, та виглядає дуже естетично. Підібрати такий виріб можна тут https://bukwood.ua/uk. Але як саме обрати добротну горищну драбину?

Звертайте увагу на механізм відчинення люка, тип його управління, колір та різновид драбини, її матеріал і довжину.

Визначаємося з матеріалом

Драбини можуть бути дерев’яними (часто їх роблять з сосни та бука) і металевими. Від матеріалу залежить зовнішній вигляд та міцність виробу.

Яку драбину обрати? Орієнтуйтесь на:

  • її зовнішній вигляд;
  • частоту використання;
  • потенційне навантаження.

Багато залежить від інтер’єру. Якщо у вас заміський будинок з дерев’яним оздобленням та деталями з інших натуральних матеріалів, то естетично буде виглядати дерев’яна драбина. Подібних моделей чимало на сайті https://bukwood.ua/uk/horyshchni-skhody. А ще її можна пофарбувати в колір стін, меблів і так далі.

Якщо будинок оформлено в стилі модерн, хай-тек, мінімалізм – обирайте металеву горищну варіацію. Вона виглядає сучасно та технологічно.

Якщо плануєте розкладати драбину кілька разів на день – купуйте металеву модель. Вона адаптована для частого використання. Кріплення виробу не розхитуються і не слабшають. При нечастому використанні драбини обирайте дерев’яний варіант.

Зверніть увагу, що виріб з дерева витримує навантаження до 160 кг, а металевий – 200 кг.

Як правильно обрати довжину?

Аби не помилитися з вибором, визначте висоту кімнати від підлоги до стелі. Драбина стоїть під нахилом, тому вона повинна бути десь на 50 см більше висоти кімнати. Якщо довжини не вистачає, потрібно докупити додаткові секції чи обрати трап побільше і підрізати його (не у всіх драбин є додаткові секції).

Обираємо механізм відкривання

Можна обрати серед трьох варіантів драбин:

1) Ножичні (їх механізм нагадує ножиці, бокові частини моделі складаються і конструкція збирається);

2) Розсувні (телескопічні). Такі горищні драбини трохи нагадують пожежні – вони теж розсуваються (щоправда, з люка);

3) Складні варіанти (модель складається, наче гармошка). Їх роблять лише з дерева.

Який тип люка обрати?

Найчастіше горищна стрем’янка укомплектована стельовим люком. Якщо він утеплений, то товщина утеплювача може бути різною.

Якщо ж горище холодне – можна замовити люк з мінімальним утеплювачем. В разі, якщо горище – тепле, то варто обирати драбину з утепленим люком. Подібні трапи називають термоізоляційними. Ви скоротите тепловтрати, оскільки тепле повітря не проходитиме через люк.

Розбираємось з типом управління (автоматичне або ручне)

Горищні драбини можуть бути з автоматичним або ручним управлінням. Останні коштують дешевше. Щоб скласти або дістати драбину, потрібен телескопічний стержень. Ним можна зачепити край трапу.

Якщо прагнете максимального комфорту – зупиніть вибір на автоматичній драбині. Управляти нею легко – достатньо натиснути кнопку. Автоматичні моделі завжди роблять з металу, а ручні – з металу чи дерева.

Який колір люка краще?

Відтінок горищного люка має відповідати кольору стелі, тоді він буде непомітним.

Обирайте найзручніший, найнадійніший та найбільш вигідний варіант.