Тканина креп – це гофрована тканина, яка має чітку текстуру, наповнену нерівностями та зморшками. Незважаючи на опис словами, це дуже популярна тканина в моді. Він добре відомий своєю легкою і красивою драпіруванням. Ви можете знайти цю тканину від пошиття одягу до повсякденного одягу, для меблювання вашого дому та кухні. Але зважте на те, що вона доволі тонка та невагома, для зміцнення окремих частин краще флізелін купити.
Тканина креп традиційно виготовлялася з натуральних волокон, таких як шовк і вовна. Однак синтетичні версії тканини вже розроблені та широко використовуються. Сьогодні він представлений у багатьох кольорах, стилях і вагах, але його скромна гофрована краса залишається незмінною через свої варіації протягом багатьох років по всьому світу.
Історія крепу
Як і більшість відкриттів, ніхто насправді не знає, коли і де вперше винайшли та використовували крепову тканину. Однак млинець присутній у багатьох різних культурах, від Сходу до Заходу.
У письмовій історії креп широко використовується в траурному одязі. У британську вікторіанську епоху багатошаровий дизайн чорного траурного одягу додавав креп. Його матовий стиль, який не мав блиску та робив насичений чорний вигляд ще глибшим, зробив його ідеальним вибором для заходів. У той час вони не вдосконалили крепову тканину для комфорту користувача. Тому одяг, як правило, свербить, обтяжує власника та пошкоджується навіть невеликою кількістю води!
Як виготовляється крепова тканина?
Тканина креп може бути натуральною або синтетичною. Ранні традиційні моделі крепу виготовлялися з шовку. Сьогодні можна виготовити тканину з самих різних волокон. Спочатку вибрані волокна проходять процес перетворення в крепову пряжу. Це пряжа жорсткого кручення, яка, як випливає з назви, скручена в різних напрямках за допомогою S- та Z-круток. Ці скручування можна зробити механічно, щоб забезпечити сильний і тривалий ефект на тканині - набагато краще, ніж людська сила.
Інший варіант описується як видалення деяких переплетень основи тканини (поздовжніх ниток у тканому полотні) для досягнення нерівної поверхні кінцевого виробу. Усі ці методи створюють бажаний гофрований вигляд.
Під час виробництва тканини виріб можна вільно обробити та пофарбувати для отримання остаточного вигляду перед продажем або виготовленням одягу.
Які характеристики має крепова тканина?
Креп виглядає як дуже особлива тканина з текстурою, яку можна використовувати лише в певних контекстах - чи це так? Тут ми обговорюємо характеристики крепової тканини, які роблять її ідеальною для різноманітних проектів і дизайнів.
Здатність до драпірування визначається як здатність тканини відповідати формі. Це також визначається як спосіб підвішування тканини до моделі або тіла людини. Драпірування - це техніка, яка дозволяє досягти красивих малюнків і фігур на одязі. Креп — чудовий вибір для драпірування одягу чи аксесуарів. Незважаючи на те, що спочатку була отримана з шовку, крепова тканина не зберігає типового блиску шовку. Однак цей матовий колір робив кольори глибшими, і це був ефект, якого бажали багато модельєрів і споживачі. Сучасні крепові тканини мають різну вагу та товщину, але спочатку вони були відомі як тонка, делікатна тканина, яку легко рухати та добре пропускати повітря. З цієї причини це також популярна тканина для жаркого клімату. Багато інших фасонів і методів створено для того, щоб піт випадково не просочився крізь тканину.
Як використовується крепова тканина?
Креп зазвичай використовується в сукнях, як у вечірньому, так і в літньому вбранні. Ще одна сфера, де блищить крепова тканина, - аксесуари. Шалі, хустки та хустки пропонують не надто важке тепло. Аксесуари для домашнього декору, такі як штори та подушки для вітальні, також використовують тканину.
Які є різні типи крепової тканини?
Існує приголомшлива кількість різновидів крепової тканини, але ось найбільш важливі та популярні стилі:
- Вовняний креп – креп на основі вовни, який має об'ємну та грубішу поверхню.
- Креп-жоржет – креп із шовку або синтетичного шовку з еластичною властивістю, який використовується для суконь.
- Креп Шармез – креп на основі шовку, для якого використовується кручена крепова пряжа в техніці атласного переплетення.
- Поліефірний креп – легкий і менш дорогий креп на синтетичній основі, який зазвичай використовується в повсякденному одязі.
- Креп-версо сатин – креп на основі атласу з двома поверхнями: гладкою та гофрованою з вивороту.
- Крепдешин – китайський креп на основі шовку, для якого використовуються жорсткі кручені нитки.