Практично всі сучасні системи кондиціонування повітря мають як функцію охолодження, так і функцію обігріву приміщення. Однак можливість їхньої роботи обмежується температурами повітря на вулиці. У технічній документації, як правило, вказані значення до -7°C при роботі на обігрів, і від +16°C до +43°C при охолодженні повітря.
Що ж робити, якщо є необхідність охолоджувати приміщення за нижчих температурних значень повітря зовні? У такому разі допоможе установка спеціального зимового комплекту. Він забезпечить надійну та ефективну роботу кондиціонера у прохолодну пору року.
Склад зимового комплекту
Нагрівач картера компресора. При негативних температурах зовнішнього повітря, масло в компресорі стає більш в'язким, і при запуску електродвигун компресора може не впоратися з цим, не запуститися і вийти з ладу.
Також за низьких температур збільшується розчинність холодоагенту в маслі. Тому після запуску компресора масло з розчиненим у ньому холодоагентом починає переміщатися масляними каналами компресора до всіх його поверхонь тертя. У процесі роботи внутрішні частини компресора нагріваються і відбувається википання холодоагенту з масла. В результаті цього в масляному каналі може утворитися газова пробка і відбутися порушення в системі мастила. Це спричинить заклинювання компресора.
Нагрівач картера – це, якщо казати простими словами, невеликий гнучкий ТЕН, яким обмотується нижня частина компресора (картер). При запуску компресора в холодну пору року автоматика ненадовго вмикає цей нагрівач. Відбувається підігрів масла, що дозволяє усунути перераховані вище негативні наслідки.
Регулятор тиску конденсації (регулятор числа обертів вентилятора зовнішнього блока). Швидкому охолодженню та конденсації холодоагенту в теплообміннику зовнішнього блоку сприяють температура вуличного повітря та інтенсивність обдування цього теплообмінника вентилятором. При зниженні температури за вікном сильне обдування призводить до переохолодження холодоагенту, тому він далі не зможе скипіти в теплообміннику внутрішнього блоку та перейти в газоподібний стан. Це, своєю чергою, призводить до потрапляння рідкого холодильного агента до компресора, і останній може вийти з ладу.
Звичайно, перед компресором може стояти відокремлювач рідини та в самому компресорі передбачений захист від потрапляння рідкого холодильного агента. Це може врятувати прилад від невеликих, тимчасових порушень, але при такій роботі ламання неминуче.
Щоб запобігти таким наслідкам, при роботі спліт-системи на охолодження при негативних температурних значеннях зовнішнього повітря встановлюють регулятор тиску конденсації, який зі зниженням температури починає зменшувати обороти двигуна осьового вентилятора зовнішнього блоку. Цим забезпечуються постійний тиск і температура конденсації, що дозволяє холодоагенту сильно переохолоджуватися. Зрештою, при досягненні критичної температури зовнішнього повітря вентилятор перестає обертатися взагалі.
Така зміна обдування теплообмінника зовнішнього блоку вже передбачена в конструкції інверторних спліт-систем. Саме тому додаткове встановлення регулятора тиску конденсації в інверторних системах неможливе. Простими словами в інверторні кондиціонери зимовий набір не можна встановити. А от у кондиціонери, що працюють за схемою включено/вимкнено, зимові комплекти можна встановити.
Підігрів зливу дренажу. При роботі спліт-системи на охолодження на теплообміннику внутрішнього блоку неминуче утворюється конденсат, який стікає в піддон, звідки він повинен віддалятися на вулицю або каналізацію. У першому випадку частина дренажного трубопроводу буде знаходитись зовні будівлі, у тому числі взимку, при мінусовій температурі. В цьому випадку вода замерзатиме, створюючи крижану пробку, і її видалення з внутрішнього блоку припиниться. Згодом піддон переповниться, і вся вода витікатиме всередину приміщення.
Щоб уникнути цього, всередину дренажного трубопроводу прокладається нагрівач (умовно кажучи, шматок теплої підлоги). Саме нагрівач дренажу не дозволить замерзнути воді та створити в ньому крижану пробку. У разі виведення конденсату в каналізацію весь дренажний трубопровід буде постійно знаходитися при плюсовій температурі та дренажний нагрівач не обов'язковий.
Як встановити
Більшість компаній-виробників мають свої особливості підключення зимових комплектів до кондиціонерів, тому встановлювати їх самостійно не рекомендується. Така установка загрожує некоректною роботою, а найчастіше виходом з ладу кондиціонера. Тому купівлю та монтаж зимового комплекту слід робити у компанії, яка має у штаті фахівців із відповідною високою кваліфікацією для здійснення такого типу робіт.
Фахівці компанії "Ремонт оселі" можуть як провести монтаж спліт-систем, так і встановити зимовий комплект у ваш кондиціонер. Біль детальну інформацію ви можете отримати на сайті компанії: remontoseli.com.ua.