Про здоров'я очей треба дбати комплексно та ретельно, адже це надзвичайно важливий, але уразливий орган. Треба розуміти, що щодня на нашу зорову систему діє відразу кілька шкідливих факторів — зовнішніх і внутрішніх, які потенційно можуть призвести до погіршення гостроти зору та очних захворювань. Головні, а вірніше найнебезпечніші з цих факторів:

— сонячний ультрафіолет;

— шкідливе випромінювання блакитного спектру від монітора комп’ютера, ноутбука, смартфона та інших цифрових пристроїв;

— байдуже ставлення до здоров'я очей, ігнорування потреби обстежуватися в офтальмолога. 

Сонячний ультрафіолет

Носити сонцезахисні окуляри влітку треба не лише для того, щоб не мружитися, а передусім щоб вберегти очі від небезпечного ультрафіолету. Наслідки впливу ультрафіолетових променів можуть бути від незначних до дуже серйозних: від відчуття сухості очей до передчасного розвитку катаракти. Варто зазначити, що помилково вважати сонцезахисні окуляри суто літнім аксесуаром, адже сонце активне цілий рік, а отже очі потребують захисту і восени, і навесні, і взимку.  

Вибираючи окуляри, неодмінно звертайте увагу на якість їх UV-захисту — він має бути 100-відсотковим. Радимо купувати окуляри лише в сертифікованих магазинах оптики, де представлена лише якісна продукція. Сонцезахисні окуляри жіночі краще обирати з великими оправами, щоб вони закривали якомога більшу ділянку шкіри навколо очей, адже шкіра у цій ділянці дуже чутлива до сонця. 

Також доступні контактні лінзи з UV-фільтром. Але вони здатні лише частково захистити очі від ультрафіолету і їх все одно краще доповнювати окулярами від сонця.

63235702cefbc.jpg

Блакитне світло від комп’ютера

Більшість затребуваних на сьогодні професій пов'язані з постійною роботою за компьютером. Саме з цим, власне, і пов'язують невпинне зростання кількості людей, що мають проблеми із зором. Самі комп’ютери не шкодять очам, шкодить світло блакитного спектру, яке випромінюють їх монітори. 

Найефективніший спосіб захистити очі від блакитного світла — якомога менше часу проводити за моніторами цифрових пристроїв. Якщо це неможливо, то щоб мінімізувати негативні наслідки, радимо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • користуватися офісними окулярами — це окуляри зі спеціальним покриттям (блу-блокером), що блокує блакитне світло; 
  • щогодини робити короткі паузи, щоб зняти напругу з очей, дати їм відпочити;
  • регулярно робити гімнастику для очей;
  • сидячи за комп’ютером, дотримуватися оптимальної дистанції від його монітора;
  • слідкувати, аби ваше робоче місце було добре освітленим. 

Регулярна перевірка зору

До лікаря-офтальмолога треба звертатися не тільки тобі, коли щось непокоїть. Є цілий перелік очних захворювань, що на ранніх стадіях протікають безсимптомно, взагалі ніяк не дають про себе знати та можуть бути виявлені тільки під час обстеження фахівцем. Візьміть собі за правило відвідувати офтальмолога один раз на рік, особливо, якщо ви працюєте за комп’ютером. Візит до лікаря ніколи не буде зайвим: навіть якщо у вас все ідеально з очима, офтальмолог поділиться з вами корисними рекомендаціями збереження зору та уникнення будь-яких проблем.