Плануєте робити ремонт або вже в процесі? Тоді ви точно задумувались над тим, чи залишити старе покриття для підлоги, чи поновити його на більш сучасне і привабливе. Одне з найпопулярніших рішень — красивий, надійний і недорогий лінолеум. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент. Але як з всіх пропозицій вибрати якісний лінолеум? Давайте розберемося разом.
Тип приміщення — головний критерій
Перед тим, як купляти лінолеум в Івано-Франківську, потрібно визначитись, де він буде стелитися.
В залежності від приміщення, в якому використовується покриття, розрізняють комерційний, напівкомерційний і побутовий лінолеум. Також можна виділити сценічний, автолінолеум, спортивний і антибактеріальний, але ці категорії мають вузьке направлення, тому не актуальні для звичайного покупця.
- Перший тип призначений для приміщень з максимальним навантаженням на підлогу. Такий лінолеум стелять у великих офісних і торгових центрах, громадських установах, на виробництвах та ін.
- Побутовий лінолеум використовують для спальних та дитячих кімнат, гардеробних, віталень, рідко — кухонь. Це найкраще рішення підлоги в кімнатах з низькою прохідністю.
- Напівкомерційний лінолеум можна назвати удосконаленим видом побутового лінолеуму. Покриття витримує високі навантаження, тому його можна постелити в коридорі, на кухні, передпокої. Для дитячих також рекомендовано обирати цей вид, оскільки малеча може пошкодити підлогу іграшками.
На сьогодні синтетичні типи не шкідливі для здоров’я, але якщо ви хочете створити максимально безпечне середовище в домі, використовуйте натуральний лінолеум.
До приміщень, в яких не рекомендовано стелити лінолеум, відносяться: балкон, лоджія, альтанка, веранда.
Товщина має значення
Найважливіша властивість лінолеуму — це зносостійкість. Вона вказує на те, чи зможе покриття впоратися як з тимчасовими, так і з постійними навантаженнями на нього. Розрізняють 1,2 3 та 4 рівні зносостійкості в межах кожної категорії. Рівні діляться на класи.
Щоб не вдаватися в особливості класів, варто користуватися альтернативним значенням – товщиною захисного шара.
Товщина захисного шара лінолеуму - від 0,15 до 1,0 мм. Правило «чим товще — тим міцніше» працює в 95% випадків. Винятком є деякі види синтетичного лінолеуму, які виготовляються за найновішими технологіями.
Ширина рулонна
Щоб в приміщенні було якнайменше швів та стиків, перед покупкою потрібно ретельно виміряти параметри підлоги. Виробники пропонують полотна шириною від 2 до 5 м.
Орієнтуйтесь на найширше місце в приміщенні. Один лист дозволяє покрити підлогу без поєднання окремих смуг. Зайві шматки можна залишити для ремонту підлоги, або застелити ними невелику ділянку у квартирі.
Чим пахне?
У магазині обов’язково понюхайте покриття. Виріб має бути без різкого хімічного запаху, бажано — зовсім без нього. Це означає, що виробник використовує якісні матеріали, барвники та добавки.
Вибираємо дизайн лінолеуму
Оцініть якість покриття при покупці. Воно має бути глянцевим, але не надто блискучим. Без вм’ятин, подряпин, розшарувань. Малюнок повинен бути чітким і рівномірним по всій поверхні. Не соромтесь попросити консультанта розгорнути рулон.
При виборі враховуйте не тільки власні вподобання, а й дизайн кімнати. Наприклад, в кухні ідеально матиме вигляд покриття під камін чи плитку. Сучасні технології дозволяють передати структуру матеріалу.
Загальне враження від приміщення створює колір виробу. Холодні відтінки виглядають стримано і збільшують візуально простір, теплі — хоча й роблять атмосферу більш домашньою, але «крадуть» метри.
Вибрати лінолеум — не така вже й проста задача, якщо ви робите це самостійно. Але якщо знати деякі тонкощі у використанні та характеристиках цього покриття, можна купити якісний лінолеум, який прослужить не один рік.