Кожний знає, як саме виглядає тюлеве полотно. Його використовують для виробництва фіранок і гардин, оздоблення одягу й білизни. Така популярність не викликає подиву, оскільки ця тканина має низку суттєвих переваг, особливості й характеристики, притаманні лише їй. Сучасний тюль відрізняється різноманітністю, довговічністю та естетичною привабливістю, знайти підходящий для себе варіант можна на сайті.

Цікава інформація про тюль

  • Колись давно тюлеві полотна коштували неймовірно дорого, оскільки виготовлялися кращими ткачами вручну, з натуральних волокон.
  • У наш час для виготовлення тюлю використовують чотири види машин.
  • Сировина для виробництва тюлю – хімічна нитка, найчастіше це поліамід або поліефір.
  • Протягом чотирьохсот останніх років щороку збільшується виробництво тюлевих тканин.

Особливості догляду за тюлем

Догляд за тюлем – нескладний, проте варто знати деякі нюанси.

  • Прати тюль краще вручну, якщо ж прання автоматичне, потрібно виставляти мінімальні оберти та низьку температуру.
  • Більшість видів тюлю не потребують прасування. Якщо ж утворилися заломи тканини, достатньо просто зволожити ті місця в розвішеному вигляді.
  • Сушити тюлеве полотно потрібно в розправленому вигляді.

Які види тюлю пасуватимуть для різних кімнат?

Вітальня. Тюль для вітальні зазвичай обирається вишуканий та розкішний. Проте – усе залежить від загального стилю приміщення. Наприклад, для класичного пасуватиме мереживний тюль, для мінімалізму – дрібна сіточка з натуральних волокон, для авангарду чи скандинавського – прозора невагома органза. Колір тюлю також підбирається відповідно до використаних в дизайні кімнати кольорів, проте найчастіше перевага надається білому чи кремовому.

Дитяча кімната. Тюль в дитячу обирається батьками, проте з урахуванням інтересів дитини. Тобто, кольори можуть бути як яскравих, так і ніжних відтінків, проте найкраще – з якимсь тематичним акцентом чи принтом. Це можуть бути Барбі, котики, зайчики, мультяшні герої, автомобілі, кораблі, літачки – тематика обирається залежно від вподобань дитини.

Спальня. Оскільки спальня – місце для відпочинку та сну, то штори мають створювати затемнення, а тюль може бути невагомим, прозорим або напівпрозорим.

Кухня. Штори на кухні вішають рідко – хіба що це заміський будинок, і габарити приміщення досить великі. Зазвичай на кухню обирають легкі фіранки або тюлеву гардину. Тюль для кухні має бути красивим, практичним та, у більшості випадків, вкороченої довжини. Хоча фасон залежить від інтер’єрного стилю.