Для початку оцініть свої потреби, якщо Вам потрібно перегнати невеликий об'єм браги до 20л, то підійдуть невеликі ємності, наприклад, перегінний куб 17 л. Він герметично закривається, для нагрівання можна використовувати як звичайну так і індукційну або газову печі, перегінний куб має естетичний зовнішній вигляд, антипригарне дно з декількох шарів різних металів, поставивши заглушку, куб можна використовувати за прямим призначенням.
Купити перегінний куб або побутовий дистилятор від виробника ви можете вже зараз на сайті budmo-mdd.com.ua!
Якщо потрібно перегнати більше 30л браги, то і перегінний куб необхідно використовувати обсягом від 12л і вище. Найбільшого поширення набув перегінний куб абсолют 20-50л із харчової нержавійки. Місткості понад 50л вже можна розглядати як стаціонарні, зазвичай вони мають додаткові люки для очищення.
У перегінних кубах, виготовлених з тонкого металу, брага досить часто пригоряє, і якщо його не очистити то присмак «горілої каші» буде присутній в продукті, що у ньому утримуються. Для цього краще мати куб з широким заливним отвором. Також слід врахувати, що встановлюючи великий куб апарат з невеликою потужністю можна поліпшити його продуктивність.
Важливо, щоб перегінний куб був забезпечений клапаном аварійного скидання надлишкового тиску. Без нього самогонний апарат перетворюється на досить небезпечний прилад.
Вибираємо апарат
Всі представлені на ринку апарати можна розділити на дві групи - це дистилятори (самогонні апарати) та колони ректифікації. Дистилятори мають багатовікову історію. У них спиртовмісна рідина нагрівається до температури кипіння спирту, потім пари охолоджуються в холодильнику. При цьому необхідно точно підтримувати потрібну температуру, якщо вона перевищена, то важчі сивушні олії «хвости» потрапляють у готовий продукт і самогон може вийти каламутний з неприємним запахом.
Тут особливу роль має наступне очищення та фільтрація. Дистилятор краще застосовувати коли потрібно максимально передати смак сировини з якого приготовлена брага (виноград, пшениця і т.д.) або коли потрібно перегнати брагу в самогон спирт сирець для подальшої ректифікації, так як продуктивність дистилятора зазвичай вище ніж у колони.
У ректифікаційній колоні, в процесі роботи відбуваються багаторазові перетворення з пари в рідину і навпаки, і в результаті найлегша фракція (наприклад спирт) виявляється вгорі і через вузол відбору надходить на вихід. Вміст спирту на виході зазвичай не менше ніж 90%.
Навіть кілька разів перегнавши самогон на дистиляторі, ми не отримаємо спирт такої міцності. В інструкції з експлуатації колони зазвичай немає вказівок точно відстежувати температуру кипіння браги, для неї головне, щоб була пара, було б з чим працювати.