Про електрогітару мріють чимало не лише підлітків, але й дорослих людей. Йдеться про інструмент, який упродовж майже 100 років підкорює серця слухачів. Електрогітара є складовою музичних гуртів, що різняться між собою за стилем. І в інтелігентному джазі, і в «м’якій» естраді, і в агресивному металі вона неодмінно знаходить своє місце.
Цікава інформація
Якщо музикант добре грає на акустичній або класичній гітарі й у нього є підсилювач звучання, то в разі бажання й наполегливості він знайде своє місце на сцені, принаймні на аматорській. Але, якщо купити електрогітару, ціна інструмента обов’язково виправдає себе. Адже він багато що дасть виконавцеві через більш потужний звук і можливість керувати ефектами. Серед переваг зазначимо:
- зменшення фізичного навантаження під час виконання складних партій на сцені;
- імітування звучання різних інструментів (за умови наявності такої опції);
- великий потенціал для імпровізацій.
Електрогітара з’явилася в першій половині XX сторіччя через одну проблему. Вона полягала в тому, що у джазових або блюзових гуртах, які гастролювали в ті часи, неодмінно була присутня гітара. Але звучала вона настільки тихо, що губилася на фоні інших інструментів. Отже, її використання окрім ритм-секції не мало перспектив.
У 1923 р. розв’язанням цього питання зайнявся інженер на ім’я Лойд Лор. Він зробив звукознімач, через який звучання акустичного інструменту підсилювалося за допомогою електрики. За цим принципом працюють сучасні електрогітари, але тоді винахід Лора не знайшов відгуку серед користувачів. Проблема полягала в тому, що звукознімач, якій він запропонував, був електростатичним. А в 1931 році винахідники Ж. Бошам і А. Рікенбакер розробили електромагнітну версію. Вони приладнали його до електрогітари, і згодом вона стала одним із найпопулярніших інструментів у світі.
Поради новачкам
Якщо ви маєте намір грати на електричній гітарі, бажано здобути базові навички на класичній або акустичній. Це потрібно для того, щоб відчувати інструмент і визначитися, що ви від нього очікуєте та в якому стилі бажаєте працювати.
Також під час вибору гітари варто звернути увагу на такі нюанси, як:
- Форма корпусу. Його різновидів дуже багато, серед них Les Paul, Hardtail, RG, Jaguar, Stratocaster та інші.
- Особливості грифу, матеріал, із якого він виготовляється, дизайн, тип накладки та кріплення.
- Параметри мензури.
- Схема розташування звукознімачів, наприклад S-S-S, H-H, S-S, H-S-S та інші.
- Різновиди й особливості бриджа та кілкового механізму.
За цими параметрами зробити вибір зможе не кожен. Дуже часто буває так, що людина є надталановитим музикантом, але погано орієнтується у всіляких механізмах. Через це варто купувати електрогітару лише в спеціалізованих магазинах, де ви отримаєте докладні консультації й гарантію.
Джерело: сайт 8nota.com.ua