Ринок криптовалюти дедалі більше привертає увагу інвесторів, які бажають кратно збільшити свої активи. 6 травня 2022 року капіталізація всіх видів «цифрового золота» досягла 2,4 трильйона доларів. Однак за цим був обвал вартості більш ніж на третину. Експерти та інвестори змагаються між собою в крайнощі прогнозів. Одні стверджують, що криптовалюта - це міхур, який ось-ось лусне, а інші обіцяють біткоін по 500 000 $. Спробуємо розібратися, чи варто вкладатись у 2022 році у криптовалюту. Чи треба стрибати в поїзд, що набирає швидкість, або навіть тим, хто їде у вагоні «СВ», настав час відчеплюватися від криптосостава.

Більше цікавої інформації про криптовалюту шукайте на https://probitcoin.com.ua!

Фундаментальна вартість: «цифрове золото» чи цифровий міхур?

Діаметрально різні прогнози щодо майбутнього криптовалюти ґрунтуються насамперед на оцінці її фундаментальної вартості. Криптовалюта на відміну від фіатних грошей (тих, що випускають та контролюють держави) не обов'язкова до прийому в магазинах та ресторанах, вона не вводилася в обіг за допомогою законів та указів, вона не має жодного фізичного забезпечення. Це просто набір даних, які домовилися приймати як платіжний засіб. Крипта ґрунтується виключно на вірі. Можливо тому у світі вже створено понад дві тисячі різних криптовалют.

Здавалося б, за біткоіном та інші види криптовалюти абсолютно нічого не варті і їх справедлива ціна близька до нуля або дорівнює вартості витраченої на майнінг електроенергії та амортизації обчислювальних потужностей. І, можливо, коли інвестори усвідомлюють цей факт, станеться крах ринку криптовалют. Гіпотеза є особливо реалістичною в умовах перегріву на фондовому ринку, де торгується величезна кількість переоцінених активів. За даними японського ділового видання Nikkei, вартість лише акцій, що торгуються на біржах усього світу, становить близько 110 трильйонів доларів. Існує ще й позабіржовий ринок.

Покупницька спроможність криптовалюти як і золота заснована виключно на домовленостях учасників вільного ринку. Її використовують як форму розрахунку, зокрема на ринку нелегальних товарів та послуг. Криптовалюта, як і золото, то, можливо анонімним засобом розрахунку. При розрахунках криптовалютою, як і фізичним золотом, посередники не потрібні.

З різних видів криптовалют золоту найбільше відповідає біткоін, який на відміну багатьох альткоинов не годиться як засіб масових платежів через низьку швидкість транзакцій.