Багато автомобілістів нехтують вогнегасником у машині, хоча цей обов'язковий засіб безпеки має бути в будь-якому автомобілі. Найчастіше його тримають у багажнику, при цьому він повинен знаходитись у такому місці, де водій зможе його оперативно дістати та скористатися ним за необхідності.

Багато автомобілістів ставляться до вибору вогнегасника недостатньо ретельно і безвідповідально і те, як часто в нашій країні можна почути новини про машини, що згоріли, - прямий тому доказ.

Для того щоб забезпечити належну безпеку автомобіля важливо правильно підібрати та купити вогнегасник. Так варто відмовитися від таких приладів, що призначаються для гасіння водою, оскільки масло або бензин, які часто горять в авто, вони не зможуть загасити. Також не підходять і пінні вогнегасники, тому що через піну може статися коротке замикання в електроприладах сучасних авто. Оптимальним буде використання порошкового вогнегасника. Так порошок, який знаходиться в приладі, викидається з балона, а за рахунок шланга або насадки цей потік спрямовується до осередку займання. Так доступ повітря перекривається і горіння зупиняється. Сьогодні можна зустріти два типи порошкових вогнегасників:

Закачовий, насичений індикатором тиску, завдяки якому можна виявити робочу відстань. У такому вогнегаснику порошок вже завантажено під тиском у приладі. Для того, щоб користуватися апаратом, висмикується чека, розпилювач прямує в осередок займання і натискається кран. Варто зазначити, що такі вогнегасники при використанні не можна перевертати ногами вгору.

Вогнегасник із балоном стисненого газу. Для використання даного приладу споживається трохи більше часу, тому що стислий з балона газ повинен опинитися всередині корпусу вогнегасника і чинити необхідний тиск для того, щоб викинути порошок для гасіння.

Також є вуглекислотні вогнегасники, робота яких полягає в тому, що речовина для гасіння вогню – вуглекислота, викидається під своїм надлишковим тиском. В подібному випадку вуглекислота остуджує і замінює повітря в осередку загоряння при гасінні. Використовувати подібні вогнегасники важливо дуже акуратно, оскільки велика ймовірність обмороження відкритих ділянок шкіри, також може статися ядуха при концентрації вуглекислоти до десяти відсотків повітря. Для того, щоб перевірити, чи працює вогнегасник, чи не розрядився він самостійно, можна легко зважити його. Якщо виходити з усього вищесказаного, найбільш дієвий і простий варіант для використання в автомобілі – це вогнегасник порошкового закачування.