У школах України розповсюджені підручники з української мови В. та О. Заболотних. Ось чому батькам вигідно брати розв'язники саме до них.

Але деякі родичі школярів вважають, що посібники гдз укр мова 5 клас Заболотний стимулюють дитину лінуватися, заважають формуванню орфографічної, пунктуаційної грамотності. Батьки та вчителі забороняють маленькій людині списувати, щоб вона виросла ініціативною, здатною приймати самостійні рішення. Розглянемо, що слід вважати правдою про розв'язники, а яким міфам не слід вірити.

Кому потрібні готові домашні завдання

Посібники зі зразками виконання вправ з підручників необхідні:

  • школяреві для самоперевірки;
  • батькам для контролю навчального процесу;
  • вчителеві для швидкої перевірки зошитів;
  • репетиторові для ознайомлення з матеріалом, який учень опрацьовує у школі.

Також подібні брошури допоможуть студентам як філологічних, так і інших факультетів. Адже шкільна та університетська програми з української та російської мов взаємопов'язані. Тому підручники та посібники для середніх навчальних закладів не слід викидати після випускного вечора.

Міфи та правда про гдз

Часто усі участники навчального процесу - вчитель, батьки, дитина-п'ятикласник повторюють стереотипні твердження про брошури з виконаними вправами:

  1. Списування робить школяра лінивим, безініціативним. Цю точку зору можна вважати міфом. Адже іноді навіть вправа з української чи російської мови полягає у тому, щоб списати фрагмент тексту. Це робиться для тренування пам'яті. А успішні бізнесмени, вчителі та представники інших професій виконують багато роботи з документами, які треба вчасно подавати у різні інстанції, фіксувати різні тенденції у робочому процесі. Заяви, довідки робляться за шаблонами. Тому шкоди дитині списування не завдасть.
  2. Розв'язниками користуються лише двієчники. Це неправда, бо посібник може використовуватися для самоперевірки, вдосконалення власних вмінь і навичок.
  3. Краще заплатити репетиторові, аніж купляти сину чи доньці розв'язник. Послуги приватного вчителя дорого коштують. До того ж репетитор також працює з підручниками та посібниками зі свого предмету.
  4. Готові домашні завдання є повноцінною заміною підручників. Це помилкова думка, тому що розв'язник створений, як додатковий навчальний матеріал. Адже дитині потрібно не просто працювати з текстом, але і ознайомлюватися з правилами, лінгвістичною науковою термінологію та ін.
  5. Якщо вдома є розв'язник з української мови, школяреві не треба купляти аналогічну книжку з російсьої. Це неправильне твердження. Для формування орфографічної грамотності дитині треба подарувати повний комплект посібників, у тому числі готові домашні завдання з обох мов.

А ще слід пам'ятати, що такі брошури полегшують навчання.