У віці 11 - 12 років вчителі та батьки вже помічають здібності дитини. Маленька людина може замислитися про відвідування гуртків та секцій, навіть якщо раніше не мала такого досвіду. Але тоді у неї поменшає вільного часу. І іноді доведеться робити вибір між шкільною програмою та додатковим навчанням. Коли школяр приходить після занять з репетитором чи художньої студії, він вже не має сил робити уроки. Але і відмовлятись від домашніх завдань не варто. Адже, коли дитина виросте, їй треба будет вміти грамотно писати, робити прості розрахунки і т. д.

Чому школяреві важлива грамотність

Вміння писати потрібне людям, щоб:

  • обмінюватися інформацією на відстані;
  • передавати досвід майбутнім далеким поколінням.

Також важливо, що писемні мови мають більше шансів зберегтися, ніж неписемні діалекти, мови, говірки. А грамотність забезпечує взаєморозуміння між усіма користувачами чи носіями певної мови. Українська мова не є виключенням з цього правила. Культурний продукт різними мовами, літературна форма кожної з них зберігається та розповсюджується саме завдяки писемності.

Невелика помилка, навіть у вживанні розділових знаків може змінити зміст фрази. Іноді, як у мультфільмі про школяра двієчника, ціною звичайної коми може бути людське життя. Ось чому треба слідкувати за грамотністю дитини.

Достатня кількість уроків української мови у школі, професіоналізм вчителя, звичка підлітка до читання відіграють важливу роль у формувані основ правил правопису, орфографічних, пунктуаційних умінь, інших навичок. Також можна попросити про допомогу репетитора. Але буває, що у родини недостатньо коштів. Дозволити собі позашкільні заняття українською граматикою для дитини батьки не можуть. Але можна знайти вихід з неприємної ситуації.

Чи існує простий спосіб формування грамотності у шестикласника

Така методика давно відома: додаткове навчання у домашніх умовах. Для цього треба мати підручники з української мови та розв'язники до них. ГДЗ українська мова 6 клас можна використовувати для простого списування, якщо не хочеться витрачати час на виконання домашньої роботи. У такому випадку дитина все одно працює з текстом, бачить слова, запам'ятовує їх написання. А ще можна диктувати тексти з підручника дитині чи перевіряти виконані нею вправи. Це може робити будь-яка доросла людина: шкільний вчитель, репетитор, батько чи мама.