Зазвичай котам приписують незалежність та індивідуальність. З цієї причини доглядачі часто думають, що не можуть багато навчити свого вихованця і навіть не докладають таких зусиль. Всупереч зовнішності, ви можете виробити у свого чотириногого друга багато бажаних звичок.

Кожен власник кішок напевно помічав, що його вихованець відразу прибігає, коли чує шелест упаковки з кормом - це найкращий доказ виховання кошеня. Якщо правильно скерувати цей процес, чотириногого можна виховати таким чином, що спільне життя під одним дахом принесе радість.

Які фактори слід враховувати при вихованні кота?

Щоб досягти успіху у вихованні кота, необхідно враховувати його потреби та інстинктивну поведінку. Це умови, які неможливо змінити, і спроба змінити їх у процесі навчання має закінчитися невдачею опікуна та розчаруванням тварини. У репертуар природних котячих видів діяльності входить:

  • полювання,
  • дряпання,
  • позначення території.

Взявши під дах чотириногого, не можна очікувати, що він змінить свою генетично обумовлену особистість, що дозволяє диким особинам виживати в природних умовах.

Виховувати кота означає навчити його задовольняти свої потреби прийнятним для людини способом - змусити вихованця «полювати» не на ногах сплячого опікуна, а на його іграшках, замість того, щоб руйнувати меблі, використовувати стовп. До обов’язкових елементів виховання чотирилапого також відноситься навчання користування лотком, визначення зон, які тварина може вважати своєю територією, зміна часу активності, щоб вихованець не заважав вихователям спати.

При цьому потрібно пам'ятати, що вихована кішка не позбудеться свого інстинкту. У багатьох випадках правильний спосіб дій - не намагатися навчити вихованця бажаній поведінці, а правильно організувати простір.