Таль ланцюгова уже давно отримала славу простого, зручного, та недорогого вантажопідйомного механізму, який можна використовувати у різноманітних сферах. Наприклад, доволі часто ланцюгову таль використовують у будівництві. Але конструкція знадобиться у ремонтних роботах, під час виконання монтажних завдань, для організації складських приміщень. Саме завдяки ланцюговим талям можливо легко та просто підняти вагу, яку при звичних обставинах змогли би підняти десятки людей.

Те, що ланцюгові талі відносяться до найбільш популярних різновидів конструкції не дивно. Вони легкі у використанні та надійні у експлуатації.

Особливості ланцюгової талі

Ланцюгові талі мають відносно просту але продуктивну конструкцію. Вантажопідйомне обладнання складається з декількох механізмів та вузлів:

  • корпуса;
  • редуктора, до якого прикріплено вантажоупірне гальмо;
  • вантажних зірочок;
  • крюкових вантажних ланцюгів.

Для прикладу розглянемо ручну ланцюгову таль, яка приводиться у дію за допомогою зусиль людини. Хоча є моделі, які можуть працювати завдяки додатковим джерелам енергії. Але ручні талі відносяться до більш екологічних варіантів, які безпечні для навколишнього середовища. Конструкція ручних талів дозволяє їм легко фіксуватись, переміщуватись по мосту, використовуючи монорейковий шлях.

Давайте розглянемо особливості ланцюгових талів на прикладі їх найбільших переваг:

  • Відносно низька ціна. Більшість ланцюгових талів відрізняються приємними розцінками.
  • Проста конструкція. Ми її описали, так що ніяких складних конструктивних рішень не завадить вам використати ланцюгові талі по їх прямому призначенню.
  • Компактність. Обладнання можна без проблем використовувати навіть в умовах обмеженого простору.
  • Визначна вантажопідйомність. Талі можуть не тільки працювати з важкими вантажами, але і підіймати їх на доволі серйозну висоту.

Якщо мова про ручний варіант конструкції, для роботи не потрібно підключатись до мережі електричного живлення. Експлуатація також доволі проста, як і технічне обслуговування. Якщо потрібен ремонт якоїсь деталі, це доволі легко забезпечити, оскільки з заміною елементів проблем зазвичай не виникає. Процес ремонту вимагає мінімум часу та зусиль. А область використання обладнання доволі широка. Тому ланцюгову таль можливо назвати універсальним вибором 2021 року.

Ручна та електричні талі: особливості кожного виду

Ланцюгові талі можуть бути не тільки ручними, але і електричними. Головна різниця цих приладів у особливості їх роботи. Ланцюгові талі будь якого типу мають лише одне призначення – вони допомагають підіймати важкі предметі, які не вдалось би підняти звичайними фізичними зусиллями. Щоб виконати дану роботу, використовується два ланцюги – один займається тим, що підіймає вантаж, а інший направлений на тягу.

Ручний варіант талі може бути важільним та шестерневим. Важільний варіант діє за принципом обертання важеля. Якщо важіль обертається в одну сторону, вантаж підіймається, а якщо у протилежному напрямку – опускається. Шестерна таль працює за допомогою приводного ланцюга, що значно полегшує підняття вантажу. Прилад може використовуватись для підняття вантажу вагою до 10 тон. Висота на яку може бути виконаний підйом перевищує зріст людини, хоча залежить від довжини самого ланцюга, яка здебільшого становить від 3 до 12 метрів.

Електричні талі зазвичай є підвісними. Вони додатково обладнані електричним приводом. Також прилад складається к металевого ланцюга, а також блоків рухомого та нерухомого типу. Також в склад моделей входить електродвигун та редуктор. Залежно від моделі технічні характеристики ланцюгових талів можуть відрізнятись.