З наступного року в Україні мають повернути ОТК для всіх транспортних засобів. Такі вимоги прописані в Угоді про асоціацію Євросоюзу з Україною та Директивою 2014/45/EU. Щоправда, відповідних законопроектів до сих пір так і не прийнято.

Цьогоріч, у квітні, Мінінфраструктури опублікувало законопроект щодо безпеки експлуатації колісних транспортних засобів. Його розробили відповідно до Угоди із Євросоюзом. За задумом міністерства цей нормативний акт має допомогти підвищити безпеку на дорогах. В акті прописано, що необхідно відновити обов'язковий техогляд, який відмінили 10 років тому через корупцію, яка була дуже розповсюджена у цій галузі.

Питання щодо, покладеного асоціацією, зобов’язання неодноразово відтерміновували та переносили. А тепер з’явилась інформація про крайні терміни - кінець 2021 року.

Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, що придатність автомобілів до експлуатації - дуже важливий момент безпеки на дорогах в цілому. Ідея повернення обов'язкового ТО спрямована на зменшення смертності внаслідок ДТП, підвищення безпеки на дорогах та зменшення кількості шкідливих викидів.

Вже маючи досвід та врахувавши причину відміни ОТК в минулому, міністерство вирішило, що тепер техогляд будуть проводити не СЦ МВС у МРЕВ, а випробувальні лабораторії, котрі мають відповідну акредитацію. Компанія Центр Авто має мережу таких лабораторій по всій Україні. Спеціалізація фірми - сертифікація автомобілів, відповідно чинному законодавству, нормам та вимогам Євросоюзу, які діють на території нашої країни, згідно із Угодою про Асоціацію.

За новими правилами, під час процедури техогляду буде проводитись відеофіксація,тому просто отримати документ без діагностики не вдасться.

Статистика смертності на дорогах минулоріч: на дорогах ЄС - 42 особи на мільйон (на 17% менше, аніж у 2019 році), в Україні - 85 осіб на мільйон.

За словами екс-міністра інфраструктури, це найважливіша євродиректива щодо транспорта, яка дуже допоможе у виконанні євроінтеграційних зобов’язань в цілому.

Отже, саме для унеможливлення корупції у сфері перевірок автомобілів, законопроект має правило щодо фото- та відеофіксації процесу діагностики. Ще важливим моментом є те, що за кожен етап перевірки має відповідати окремий спеціаліст, для того аби дотримуватись процедури та у випадку порушень експерт, який проводив ту чи іншу перевірку, нестиме адмінвідповідальність.

Результати ОТК будуть вносити та зберігати у спеціальній базі даних, яка буде загальнодоступною. По завершенню техогляду створюватиметься протокол, у випадку успішного проходження випробувань, та акт невідповідності, у разі негативного результату.

В законопроекті передбачені санкції для власників авто, які не проходитимуть обов’язковий технічний контроль, у вигляді штрафів сумою в 1700 гривень.

Важливим питання техогляду в Україні є і зі сторони екології, оскільки автомобілі не лише впливають на безпеку на дорогах, а ще й на навколишнє середовище, бо саме вони найбільше забруднюють повітря.

З початку 2016 року автомобілі, які ввозять в Україну повинні дотримуватись екостандарту Євро-5, проте для вживаних авто достатньо мати Євро-2. В Євросоюзі екологічний стандарт Євро-2 не діє ще із 1999 року.

В той час у Європі вимагають дотримання стандартів Євро-6. В Україні відкладено введення таких норм аж до 2025 року.

По законодавству Євросоюзу держави-члени зобов’язані випробовувати транспортні засоби на придатність до експлуатації. За результатами випробувань вирішують чи може бути автомобіль учасником дорожнього руху.

Країни ЄЄ дотримуються правил Віденської конвенції про дорожній рух, в якій йдеться про те, що країни мають пускати на свою територію транспортні засоби, які відповідають умовам (розділ III, де вказано допустимі критерії технічного стану автомобілів, для безпечного руху по Євросоюзу). Тому, кожному водію важливо пройти техогляд.

У разі, якщо Україна не встигне прийняти законодавчі зміни до кінця цього року, автовласники, які будуть виїжджати за кордон матимуть проблеми.

Оскільки введення на законодавчому рівні обов’язкового технічного огляду є однією із найважливіших складових курсу євроінтеграції, то Україна зобов’язана його прийняти і бажано аби вона зробила це до дедлайну.

Контакти:

Сайт: https://centr-avto.com.ua/ 

Пошта: [email protected]

Телефони:

  • 098 500 5252
  • 093 500 5252
  • 095 500 5252
  • 044 223 6656