Оцінка нерухомості іноді необхідна в багатьох ситуаціях. Наприклад, якщо ми подаємо заявку на іпотеку, якщо нерухомість є предметом судового спору, а іноді навіть здійснюється при купівлі або продажу. Оцінка проводиться оцінювачем нерухомості, який складає відповідний документ, тобто експертна оцінка землі. Скористатися послугами фахівця може кожен індивідуально. У судових справах зазвичай призначається експерт-оцінювач і враховується тільки його оцінка. Якщо, своєю чергою, ми подаємо заявку на отримання кредиту, багато що залежить від банку. Деякі поважають оцінки, надані клієнтами, інші передають на аутсорсинг своїм надійним оцінювачам.
Як виглядає робота оцінювача нерухомості?
Оцінювач - це особа, яким проводиться оцінка нерухомості і земельних ділянок. В обох випадках необхідне знання місцевого ринку. Варто відзначити, що оцінювачі нерухомості зазвичай працюють в певній галузі. Завдання фахівця - провести порівняльний аналіз з сусідніми об'єктами, які продавалися одночасно. Також необхідно уважно перевірити всю документацію на даний об'єкт і прийняти до уваги міський план територіального розвитку. Тому вся документація на нерухомість перевіряється в офісах.
Оцінка
Квартира або будинок, в залежності від розташування, стану, стандарту і земельної ділянки, на якій вони розташовані, можуть мати різну вартість. Оцінювач повинен визначити, що це таке, під час складання експертизи. Ми повинні пам'ятати, що зміни на ринку нерухомості постійно змінюються, і тому через невеликий проміжок часу опитування вже не буде актуальним. Це документ, який служить поточної мети і не може бути прийнятий з часом.
Оцінка безумовно може сприяти вирішенню судової справи або справедливого продажу або купівлі квартири чи землі. При цьому ми дізнаємося все про нерухомість, яку збираємося купити, до того, як підпишемо договір і виплатимо гроші. Такий документ, безумовно, є значною гарантією для нас, як для людей, що звертаються за позикою або беруть участь в судових процесах.
Що враховується при оцінці земельної ділянки?
Для оцінки вартості земельної ділянки необхідно проаналізувати такі документи: земельний та іпотечний реєстр, виписки з земельного реєстру, картографічні та геодезичні записи - і на підставі цього оцінити тип землі. Сільськогосподарські, будівельні та інвестиційні землі розрізняються за ціною.
Після того, як відомо, призначення землі, слід враховувати її площу і форму - може статися так, що, наприклад, ділянка виявиться занадто вузькою для розміщення на затишного будинку.
Важливий не тільки розмір ділянки, але і розташування. Чи добре пов'язаний з точками обслуговування? Чи безпечно по сусідству? Ви можете побачити, наскільки це важливо, порівнявши пропозиції нерухомості в різних частинах одного й того ж міста, навіть на однаковій відстані від його центру.
Інший фактор - демографія. Чим густонаселен мікрорайон, тим дорожче - тому що привабливіше - земельні ділянки. Якщо ділянка призначена для інвестицій, дуже важливі економічні і ринкові чинники: можливість проведення певних заходів в даному районі або наявність конкуренції.