Ультразвукове дослідження (УЗД) - це один із методів візуалізації, що використовується для оцінки розміру, розташування та функціонування окремих органів. Одна з них - щитовидна залоза, розташована в області шиї. Патологію цієї залози зазвичай діагностують за допомогою лабораторних досліджень та УЗД щитовидної залози Львів. Її дисфункція часто порушує роботу всього організму, тому швидка діагностика настільки важлива.

УЗД щитовидної залози не вимагає спеціальної підготовки. Все, що вам потрібно зробити, це зняти прикраси, що перекривають доступ до оглядової залози. УЗД займає близько 10 хвилин і є безболісним, якщо у пацієнта немає великих пухлин і не відчувається дискомфорт. Результати тесту стануть доступними негайно.

Щитовидна залоза - що це за орган і де він розташований? 

Щитовидна залоза - один з найважливіших органів людського організму. Він невеликий, але він відіграє важливу роль - виробляє гормони, які впливають на функціонування організму. Трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4) піклуються про належну роботу нервової системи людини та статевих залоз, а також про правильний процес росту та серцево-судинну систему. Вони також беруть участь у багатьох метаболічних змінах, що визначають стан організму.

Щитовидна залоза - це орган на шиї, схожий на метелика. Розмір його часточок не повинен перевищувати 60 мм в довжину. Його об'єм вимірюють ультразвуковим дослідженням. Якщо він збільшений і його структура неоднорідна, є підозра на захворювання.

Показання до УЗД щитовидної залози

Ультразвукове дослідження, яке зазвичай призначають у разі підозри на захворювання щитовидної залози, доповнює діагноз при виявленні відхилень у лабораторних дослідженнях. Вони також виконуються, коли члени сім’ї пацієнта страждають захворюваннями щитовидної залози і є підозра на патологію. Іншими показниками для дослідження є:

  • видимий зоб або збільшення щитовидної залози при пальпації;

  • задишка, не викликана захворюваннями дихальних шляхів;

  • проблеми з ковтанням без чіткої причини;

  • симптоми надмірно активної щитовидної залози, наприклад, втрата ваги, дратівливість, тремтіння рук, серцебиття, надмірна пітливість;

  • симптоми гіпотиреозу, наприклад збільшення ваги, утруднення концентрації, блідість і сухість шкіри, зниження потовиділення;

  • контроль розвитку запалення щитовидної залози або вогнищевих уражень, виявлених у попередньому обстеженні візуалізації;

  • підозра на рак щитовидної залози.