За кордоном медична страховка повинен бути в кожного громадянина, аби той міг звернутися до лікарні й отримати усі необхідні послуги завжди, коли це потрібно. Якщо поліса немає, людині можуть або взагалі відмовити в лікуванні, або виставити рахунок на сплату величезної суми. В Україні медичне страхування поки що є добровільним, це суто особиста справа кожного. Враховуючи те, що безкоштовна медицина не завжди задовольняє потреби пацієнтів, оформити такий поліс бажано для власної безпеки.
Час від часу українці звертаються в приватні, а не державні клініки. Вважається, що в них надаються значно якісніші послуги, але там за все доводиться платити. Наявність поліса допоможе хоча б частково відшкодувати витрати, пов’язані з лікуванням тієї чи іншої хвороби.
Сьогодні існує два способи отримання документів – офлайн і онлайн. Як саме оформити страховий поліс в Україні http://www.tig.com.ua/, вирішувати тільки вам.
ДМС: що це таке
Добровільне медичне страхування передбачає компенсацію витрат, пов’язаних із лікарняними процедурами. Такий поліс включає також організацію оперативної допомоги медиків у разі необхідності. Компанії пропонують пакети, різні за вартістю, переліком страхових випадків, лімітами відшкодування.
Список опцій у кожного окремого поліса відрізняється, але більшість із них зазвичай покриває:
- екстрену стаціонарну допомогу. Також майже завжди включено лікування в амбулаторних умовах;
- виклик швидкої в невідкладних випадках, повне обслуговування в лікарні (аналізи, діагностика та ін.);
- компенсацію вартості ліків, що призначені лікарем (на них має бути видано рецепт);
- послуги стоматолога.
Термін дії звичайного поліса – один рік.
Процедура отримання виплат за страховкою завжди однакова. У разі захворювання або травми клієнт звертається до компанії, де оформив послугу та повідомляє про подію. Дзвінок буде зафіксовано, спеціаліст порадить найближчу клініку, яка надаватиме послуги в рамках поліса. Беруться до уваги заклади, які є офіційними партнерами страховика.
Під час дзвінка буде призначено лікаря та час прийому. Якщо після проведення огляду та діагностики пацієнтові виписують рецепти на препарати, він купує їх, а потім надсилає чеки страховій компанії для відшкодування витрат. Буває, що суми, яка виплачується, не вистачає – тут усе залежить від пакета.
Деякі клієнти не можуть бути застраховані. В оформленні полісу зазвичай відмовляють тим, хто має інвалідність, онкологічні або хронічні захворювання. Не користуються такими послугами також інфіковані ВІЛ, ті, хто страждає на алкоголізм, наркоманію, токсикоманію.
Більша частина страхових компаній відмовляє в обслуговуванні клієнтам, яким уже виповнилось 65 років. Також відшкодування не призначається в разі лікування хвороб, що внесені в програму державного фінансування.
На що звернути увагу при оформленні
Мають значення такі моменти:
- доступні для клієнта клініки. У найдешевший пакет входять тільки державні установи. Але варто враховувати, що далеко не всі приватні заклади в Україні можуть похвалитися професійним обслуговуванням;
- обмеження. Вони можуть стосуватися, наприклад, кількості аналізів або разів на рік, коли можна отримувати компенсацію;
- регіони обслуговування. Найкраще, якщо поліс працює по всій Україні, адже потреба в медичних послугах може з’явитися й під час подорожі;
- стоматологічні ліміти. На лікування зубів призначається сума, за рамки якої вийти неможливо;
- початок дії. Не дозволяється звернутися до лікаря відразу після оформлення страховки. За її умовами зазвичай має пройти кілька днів.
Вартість полісу завжди різна, але чим вона вища, тим більше переваг та гарантій.