Це коротке керівництво показує, як створити веб-сайт. Вона орієнтована на початківців і любителів, описуючи крок за кроком всі етапи процесу з самого початку. Щоб його зрозуміти, не потрібно володіти особливими навичками (по крайней мере, читач знає, як користуватися Інтернетом, раз дістався до цієї статті). Треба звернути увагу, що тут дається поверхневий опис кроків, які необхідно зробити, але не робиться докладний розкриття цих кроків.

Основні етапи створення сайту

1. Зареєструвати доменне ім'я

Перед початком всіх робіт застовпити доменне ім'я для вашого сайту. Доменне ім'я - це те ім'я, яке ви хочете дати вашому дітищу. Наприклад, ви хочете, щоб він називався "mysite.com". Щоб воно так і було, вам доведеться платити щорічну плату реєстратору доменних імен. Для того, щоб отримати ім'я, не обов'язково бути юридичною особою, це може зробити будь-хто. Отримання імені не означає, що у вас відразу ж з'явиться сайт або місце для нього. Це просто ім'я або, по-іншому, адреса сайту, за яким його можна буде подивитися.

Ім'я повинно міцно асоціюватися з вами, вашою компанією або вашим заняттям, якому присвячений сайт, щоб користувачі легко змогли його згадати. Якщо вам важко придумати зручне ім'я для свого дітища або воно вже кимось занято, то можна спробувати купити готовий варіант, в якійсь мірі близький до того, що ви хотіли. До вибору реєстратора треба підходити ретельно, щоб не розлучитися з надмірно великою сумою грошей.

Доменне ім'я видається на певний термін. Після його закінчення необхідно буде сплатити наступний період, інакше права на ім'я перейдуть до реєстратора, і ви не зможете його використовувати.
З доменами пов'язана одна проблема - чим далі, тим менше залишається вільних, зручних, легко запам'ятовуються імен.

2. Виберіть хостинг і зареєструйтеся на ньому.

Говорячи простою мовою, хостинг - це компанія, у якої є багато серверів і широкий канал зв'язку. Коли ви розмістите свій сайт на цих серверах, весь світ зможе їх переглядати. До речі, доменне ім'я ніяк не прив'язане до місця зберігання сайту (крім безкоштовних хостингів) і може переїжджати разом з сайтом з одного хостингу на інший. Користувачі взагалі не помітять цих переїздів. Вони як і раніше будуть набирати адресу і потрапляти на сторінки сайту без будь-яких змін. За аналогією з реальним світом, отримати доменне ім'я - це як зареєструвати торгову марку, а знайти хостинг - це зняти приміщення під офіс для своєї компанії.

Вибрати хороший хостинг не так просто, в справу залучені безліч чинників. Одним з них може стати питання, чи використовувати протокол SSL при роботі з сайтом. Якщо використовувати, то, наприклад, адреса сайту буде починатися вже не з '' http: // ", а з https: //. 20 років тому вебмастера зазвичай користувалися SSL тільки якщо най їх сайтах продавалися будь-які товари онлайн або якщо використовувалася авторизація користувачів на сайті.

Проте, зараз весь Інтернет повільно рухається до повсюдного використання протоколу SSL. Тому для нових сайтів, що створюються з нуля, використання SSL зі старту буде хорошою ідеєю. Це дозволить уникнути подальших проблем при спробі додати протокол до вже робочому сайту.

Зараз всі платні хостинги дозволяють своїм користувачам встановлювати SSL-сертифікати для своїх сайтів. Однак ціни у всіх різні. У деяких ця послуга і зовсім безкоштовна. Інші пропонують сертифікат за фіксованою ціною. І нарешті, треті розбивають платежі на кілька частин. Це вельми значущий фактор при виборі хостингу.

3. Робота над сайтом.

Після того як ви закінчили з реєстрацією імені і вибором хостингу, настає пора безпосередньої роботи з сайтом. Припустимо, що цю роботу будете робити ви самі. Якщо ж ви доручаєте работу нанятому дизайнеру, ви можете пропустити цю частину.

Хоча в світі веб-дизайну та програмування існує величезна кількість варіантів досягнення кінцевої мети, вашим першим кроком, як новачка, має стати створення хоч чогось, що можна було б викласти в мережу. Надалі все можна буде відшліфувати, але тільки після того, як ви з'ясуєте, як публікувати найпростіші веб-сторінки. Одним з простих шляхів є використання WYSIWYG-редакторів (WYSIWYG буквально перекладається як «що бачите, те й отримаєте»). Їх принцип дії схожий на роботу текстового редактора: що ви бачите на моніторі, то і буде в результаті. З їх допомогою ви зможете конструювати сайт візуально, не вдаючись у технічні подробиці.

Є цілий ряд таких редакторів, як безкоштовних, так і на платній основі. Як зразок можна (але обов'язково тільки його) розглянути TinyMCE або CKeditor, одні з найпоширеніших редакторів з незвичайним функціоналом, який можна додатково розширити за допомогою плагінів.

Якщо робота над вашою веб-сторінкою лякає вас, є альтернативний шлях - створити блог, тобто сайт, де ви просто будете публікувати статті (а значить, не треба буде ретельно продумувати дизайн). Блоги також успішно використовуються для коммерческой діяльності, як і повноцінні сайти.

Невід'ємною частиною процесу створення сайту є підготовка до його взаємодії з пошуковими системами. Коли сайт готовий, цим займатися вже пізно.

4. Тестування сайту

Хоча цей етап виокремлений, він невідривно пов'язаний з попереднім пунктом.

Вашу сторінку необхідно тестувати в процесі створення, причому в різних браузерах. У наші дні це означає перевірку сайту в Google Chrome або його похідних, Firefox і на мобільних пристроях. Новітня версія Microsoft Edge тепер також є похідною Сhrome і може бути використана замість нього. Всі три браузера безкоштовні і можуть бути вільно викачані.

Зверніть увагу, що виробники стільникових телефонів використовують різні браузери в своїй продукції. На жаль, часто ці браузери окремо роздобути не вийде. Тому перевіряйте свій сайт на будь-якому пристрої, який опиниться під рукою. Чим більше тестів на різних платформах (Android, iOS) буде проведено - тим краще.

Ті, у кого є багато часу, ймовірно, захочуть перевірити сайт і на Internet Explorer 11, який все ще використовується багатьма (тими, хто сидить на Windows 8.1 або більш ранніх версіях операційної системи). Для тих, у кого немає під рукою комп'ютера з необхідною операційною системою (наприклад, ви працюєте на MacOS або свіжі версії Windows), підійдуть віртуальні машини - спеціальне програмне забезпечення, яке повністю імітує комп'ютер з встановленими на ньому програмами.

Регулярно перевіряйте код ваших сторінок, якщо хочете, щоб ваш сайт відображався і в ще невиданих нових версіях браузерів. Не турбуйтеся, навіть якщо ви непрофесіонал і не знаєте HTML і CSS. На допомогу прийдуть численні безкоштовні онлайн-валідатори веб-сторінок. З іншого боку, якщо валідатор вкаже на помилки, без мінімальних знань буде дуже складно обчислити, що не так і наскільки серйозна трапилася помилка. У відповідь на це деякі валідатори пропонують функцію підказки щодо усунення помилок.

5. Покупка

Якщо на вашому сайті будуть продаватися товари або пропонуватися послуги, рано чи пізно вам доведеться розбиратися зі складними механізмами онлайн-оплати. Також необхідно вивчити питання, пов'язані з розміщенням реклами - це принесе додатковий дохід. В Інтернеті повно компаній, які зацікавлені в постійному збільшенні числа майданчиків, де буде показана їх реклама, і вони готові за це платити.

6. Просування сайту

Коли сайт буде готовий, його треба буде «уявити» пошуковим системам. Ця процедура безкоштовна.
За великим рахунком, якщо на ваш сайт ведуть посилання з інших сайтів, то вам навіть і робити нічого не доведеться. Пошуковики самі знайдуть і проіндексують його.

Крім цього, ви можете самі просувати свій сайт різними способами, наприклад, дати посилання на нього в соціальних мережах.

Висновок

Зрозуміло, це опис далеко не є вичерпним. Тут дані лише тези про те, як слід створювати свій сайт. Проте, їх має вистачити для того, щоб ви зрозуміли, що створювати сайти - не страшно,до речі замовити сайт візитку "під ключ" можна тут: https://webtime.com.ua/site-vizitka/