На правильний розвиток рослин в присадибних ділянках впливають багато факторів. Одним з найбільш важливих є їх правильні добрива. На сайті https://www.systopt.com.ua/item-superfosfat представлено безліч видів добрив, тому нам потрібно знати, чим вони відрізняються, як і коли їх використовувати. В основному добрива бувають натуральні і штучні. Подивіться, що відрізняє їх від інших.
Органічні добрива - що це і які їхні види?
Природні добрива зазвичай використовують для вирощування рослин в присадибних будинках і на дачних ділянках. Серед найбільш часто використовуваних добрив цього типу можна виділити компост, який отримують з рослинних відходів. Компост використовують для збагачення грунту перегноєм. Його дія збільшує повітро-і водомісткість землі, а значить, рослини краще розвиваються. Ми можемо виробляти компост самі або купувати його в готовому вигляді в магазинах.
Інший вид натурального добрива - гній, тобто добриво, отримане з фекалій сільськогосподарських тварин. Він доступний в гранульованому або сушеному вигляді. Крім нього можна виділити ще біогумус. Його також отримують з посліду, але від каліфорнійських дощових черв'яків. Для нього характерна багата бактеріальна флора, що дозволяє підвищити біологічну активність грунту. Необхідно пам'ятати, що органічні добрива не завжди забезпечують рослини всіма елементами і мінералами, тому іноді необхідно доповнювати їх штучними добривами.
Чим відрізняються мінеральні добрива?
Збираючись в садовий магазин, на полиці поруч з натуральними добривами ми зазвичай знаходимо мінеральні добрива. Вони дуже ефективні, і в порівнянні з органічними вони працюють набагато швидше. Швидкість дії обумовлена тим, що містяться в них живильні висококонцентровані речовини. Це також може мати негативні наслідки, оскільки занадто високі дози штучних добрив можуть сприяти надмірному удобренню грунту. Як відомо, дуже багато мінералів негативно позначається не тільки на грунті, а й на рослинах.
Дуже часто штучні добрива діляться на однокомпонентні та багатокомпонентні. Як неважко здогадатися, перші призначені для додавання в грунт однієї конкретної поживної речовини, а другі містять кілька компонентів в аналогічних кількостях. Серед однокомпонентних добрив можна виділити:
- азотні добрива,
- калійні добрива,
- фосфорні добрива,
- магнієві добрива.
Мінеральні добрива бувають різних форм. Найчастіше ми знаходимо їх у вигляді гранул, порошків і рідин. Останні зазвичай необхідно розвести у воді перед використанням, в той час, як гранули та порошки можна використовувати безпосередньо під рослинами або змішати з землею перед посадкою рослин. Використання мінеральних добрив має багато переваг. Перш за все, їх дія покращує розвиток рослин і допомагає їм боротися з хворобами. Однак їх використання часто робить грунт стерильним, тому їх необхідно доповнювати органічними добривами.