Любите готувати, але не знаєте, як зробити страви ще смачнішими? Тоді розповімо вам про 5 найпопулярніших приправ, які використовують професійні повари, а також про секрети застосування цих приправ. На перший погляд здається, що чорний та червоний мелений перець https://lubystok.shop/category/krasnui-perets - це давно відомі спеції, проте далеко не всі знають, до яких страв їх найкраще додавати та з якими приправами вони поєднуються найкраще. Адже не всі спеції добре гармонують між собою. Тож давайте зупинимося на найпопулярніших спеціях та поділимося секретами їх застосування.
1. Перці
У магазинах ви можете зустріти такі види перців:
- чорний: мелений та горошком;
- червоний паприка: мелений та шматочками;
- гострий чилі: мелений та шматочками;
- суміші перців;
- інші види: білий, духмяний, зелений, рожевий та ін.
Що входить до суміші перців та чому вони такі популярні? Ці суміші – практично універсальна приправа, яку можна додавати до безлічі страв, від супів до десертів. До їх складу зазвичай входять перці: чорний, червоний, білий, рожевий, духмяний, зелений. У різних виробників є різні види сумішей, тому читайте склад перед покупкою. Наприклад, якщо ви не любите гострих приправ, тоді не варто купувати суміш, у яку входить чилі.
Для приготування супів та маринадів найкраще купити перець горошком https://lubystok.shop/category/perets-horoshkom. Якщо ж ви плануєте готувати соус або другу страву, стейки, тоді найкраще обрати мелені спеції. Є готові набори мелених перців, але професійні повари рекомендують купувати спеціальні банки спецій з млинками та молоти прянощі безпосередньо перед приготуванням страви.
2. Універсальна приправа
Всім знайома ситуація, коли потрібно нашвидкуруч приготувати першу або другу страву. У такому випадку можна взяти універсальну приправу від перевіреного виробника. Це суттєво допоможе зекономити ваш час, а страва вийде смачною, корисною та ароматною.
До складу універсальних приправ входить:
- червоний перець паприка;
- чорний перець;
- розмарин;
- часник;
- цибуля;
- орегано;
- корінь пастернаку;
- коріандр;
- базилік та ін.
Склад буде залежати від виробника, але ми навели найбільш поширені спеції, які додають до універсальної приправи. В результаті виходить чудова суміш, яку можна додавати до фаршированих, смажених, тушкованих страв, до соусів, перших страв та підливок. Кожен магазин спецій https://lubystok.shop/ має у своєму арсеналі таку суміш, адже вона справді вдало гармонує з будь-якою стравою.
3. Імбир
Мова йде про відростки сушеного кореня, який спочатку очищається, а потім подрібнюється виробником та упаковується. Такі прянощі мають високий вміст ефірних олій та зможуть додати виразного смаку соусам, супам, а також напоям. Особливо часто імбир додають до глінтвейну, проте не варто обмежуватись таким використанням цього виду прянощів. Це ще й пікантна добавка до рибних, м’ясних страв, маринадів та овочевих рагу.
4. Куркума
Спеція куркума – одна з найпоширеніших у сучасних магазинах. У чому секрет її популярності, до чого її можна додавати? Перш за все, вона надасть насичений жовтий колір тим стравам, які ви будете готувати. Саме тому найчастіше її додають до соусів, крем-супів, салатів та рагу. Також спеція буде вдало гармонувати зі стравами з яловичини, рису, а також з морепродуктами.
5. Мускатний горіх
Приправа мускатний горіх добре відома завдяки своєму характерному аромату. Її додають до печені, копченостей, до випічки та варення. Окрім цього, приправу додають до супів та соусів, страв з гарбуза, цвітної капусти та грибів. Є й один важливий нюанс, про який знають не всі: мускатний горіх потрібно додавати, коли страва майже готова, тоді він не втратить свій інтенсивний смак та аромат.
Обирайте відповідальних виробників приправ, які турбуються про здоров’я своїх клієнтів та пропонують лише найкращі прянощі, що проходять багаторівневий ступінь очистки. Зберігати таку продукцію можна у банках спецій за температури, що не перевищує +25 °С. Важливо, щоб у місці зберігання було чисто, сухо, щоб приміщення добре вентилювалося.