Виробники, які  вирішують, який ячмінь вибрати ярий або озимий, частіше вибирають перший.

Урожай ярого ячменю  залежить в основному від червневої погоди та якості насіння.

Для посіву "Деметра-Агро" пропонує насіння ячменю, що володіє такими особливостями:

1. Достатня схожість - немає пошкоджених насіння;

2. Висока чистота насіння - відсутність небажаних видів, таких як бур'яни;

3. Насіння правильно засипають протруєнням;

4. Відсутність шкідників і хвороб з насіння;

5. Насіння будуть однорідними за розміром, що забезпечить рівномірні сходи.

Дата посіву

Хочете знати, коли сіяти ярий ячмінь? Багато що залежить від кліматичних і грунтових умов і часу кінця зими. Оптимальний термін посіву ярого ячменю - з 20 березня по 10 квітня. Більш ранній посів дає багато переваг через більш тривалого вегетаційного періоду сорти та можливості кращого використання водних умов. Також слід пам'ятати, що ячмінь - теплолюбний сорт, тому потрібно уважно стежити за погодою.  У разі пізнього посіву норму посіву слід збільшити приблизно на 15%.

Щільність посіву

Ярий ячмінь дає врожай завдяки великій кількості качанів. Однак не слід перестаратися з посівом занадто густо, так як це може призвести до надмірного вилягання поля, зниження ваги тисячі зерен, кількості насіння в колосі або виникнення хвороб. На більш легких грунтах посів повинен бути більш густим, ніж на більш сильних. Середня норма висіву 280-320 зерен / м2, тобто близько 140-160 кг / га.

Збір і зберігання

Яровий ячмінь зазвичай збирають в 3-й декаді липня. Зерно повинно мати вологість близько 14%. На нижньому ярусі насіння можуть бути пошкоджені під час збору врожаю. З іншого боку, зерно з відкладеного врожаю з більш високим вмістом води може бути заражене грибковими захворюваннями.

Вологість зберігання повинна бути нижче 14%, оптимальний рівень - 11-12%, що дозволяє довго і безпечно зберігати зерно.

Особливості вирощування ячміня

Одна з основних цілей вирощування ярого ячменю - отримання правильного pH грунту. Це злак, який дуже негативно реагує на поганий pH грунту. На важких грунтах оптимальне значення pH має становити 6,5, а на легких - 5,5.

Дози фосфору, які слід вносити на ярий ячмінь, складають від 55 до 70 кг P2O5/га, а дози калію - від 65 до 85 кг K2O/га. Все залежить від великої кількості макроелементів в грунті і очікуваного врожаю зерна.

Азотні добрива слід проводити в два прийоми:

1. Перед посівом використовувати 60% від загальної дози;

2. 40% загальної дози слід вводити в кінці фази кущіння або на початку відстрілу стебла.