За 2020 рік ринкова капіталізація Apple виросла до рекордної позначки у $2269 млрд. Для порівняння, 2019-ий компанія закрила з відповідним показником у $1458 млрд. IT-гігант першим у США перетнув позначку у $2 трлн по капіталізації.

Apple активно розширює межі діяльності та поступово відходить від репутації «виробника айфонів» — почала оснащувати процесорами власного виробництва свої топові продукти, ноутбуки та ПК Mac, активно розвиває додаткові сервіси (Apple TV, Apple Music, iCloud та ін.). Також йде мова про розробку нового шолому віртуальної реальності в преміум-сегменті та першого в історії компанії безпілотного авто.

Хто обирає акції Apple

Цінні папери емітента представлені на NASDAQ під тікером AAPL. Акції Apple входять до S&P 500 та вважаються «блакитними фішками». Крім того, корпорація стабільно потрапляє до списків найдорожчих брендів світу. Компанії технологічного сектору цікаві, перш за все, тим інвесторам, які надають перевагу акціям зростання та прагнуть заробляти на різниці курсу. На початку березня видання Business Insider повідомило, що аналітик з Wedbush Д. Айвз передбачає можливе збільшення ціни на акції Apple до $225, що означатиме потенціал зростання більш ніж на 80%. На 1 березня 2021 року курс — $128.

Втім, Apple стабільно виплачує дивіденди (у 2021 році це робили на початку лютого). Тож інвестори, які планують довготривале тримання активів у портфелі, також нерідко звертають свою увагу на папери AAPL.

Розробити індивідуальну стратегію на старті своєї інвестиційної діяльності краще за підтримки досвідченого фінансового експерта. Послуги персонального консультанта нерідко надає своїм клієнтам брокер, через якого відбуваються операції з купівлі чи продажу акцій.

Як почати інвестувати

Громадянину України для того, аби придбати цінні папери зарубіжних емітентів, потрібно буде скористатися послугами брокера — посередника, який від імені інвестора виконує операції. Отже, перший та найважливіший крок для початківця — обрати компанію, з якою можна вигідно співпрацювати.

«Фрідом Фінанс Україна» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Corp., акції якого також торгуються на NASDAQ. Доступ до іноземних бірж відкриває європейський філіал, а клієнти українського відділення мають безперервну консультаційну підтримку, якісну аналітику, допомогу в питаннях розробки стратегії, поведінки з активами та ін. Також компанія надає послуги депозитарію (зберігає придбані папери). Детальніше про те, що таке торгівля акціями на біржі, можна дізнатися на https://ffin.ua/stocks.

Для інвесторів, які прагнуть краще розуміти, як працює фондовий ринок, самостійно та впевнено приймати рішення, аналізуючи ситуацію, є навчальні програми — тренінги та курси різної тривалості.