Герметизація зубів

Коли мова йдесаме про стоматологічні захворювання, то всі знають, що попередити їх набагато простіше, ніж усунути вже запущений патологічний процес. У домашніх умовах потрібно дуже ретельно доглядати за ротовою порожниною, щоб уникнути появи карієсу. Частіше за все аномальне руйнування зубів починається саме через залишки їжі у роті та активний розвиток патогенних мікроорганізмів і продуктів їх діяльності. Скупчуються такі відкладення у фісурах — глибоких ямках на поверхні зубу, а також на стиках. Щоб не допустити розвиток карієсу, проводиться герметизація зубів — стоматологічний метод, який супроводжується ізоляцією фронтальної частини органу від контакту із їжею і зовнішнім середовищем у цілому.

Причини провести процедуру

Широкі ділянки зубів мають на собі глибокі ямки, які отримали назву фісура зуба. Коли емаль стає досить тонкою, зуби можуть страждати від впливу на них бактерій та кислотних речовин. Якщо поглиблення значні, то звичайне чищення зубного ряду стоматологічними засобами може бути не достатньо ефективним. У такому разі допоможе тільки герметизація фісур, що являє собою покриття враженої поверхні стійкою до різноманітних впливів речовиною — герметиком. Процедура вирішує цілий комплекс проблем, а саме:

  • герметизація зубів створює бар’єр для бактерій, котрі не можуть проникати до шару емалі;
  • вдається передбачити каріозний процес;
  • купіювання поверхні зуба дозволяє зміцнити емаль, чому сприяє компонент фтору у стоматологічній суміші;
  • захист коронки від механічних впливів.

Герметизація фісур зубів, ціна на яку хоча і відрізняється в залежності від того, кому проводиться процедура — дитині чи дорослому пацієнту, проте є доступною для людей з різними матеріальними можливостями.

Показання та протипоказання до проведення лікування

Профілактичне пломбування герметиком показане буквально всім людям, якщо у них немає протипоказань і на той момент, коли зуби повністю прорізалися. Особливо лікарі радять проводити цю процедуру у наступних випадках:

  • герметизація фісур молочних зубів через їх здатність швидко вражатися карієсом;
  • наявність бічного карієсу;
  • лікування фісурного карієсу у дуже глибоких і вузьких за формою западинах;
  • при наявності пігментів та наслідків демінералізації;
  • запечатування фісур у комплексі з деякими іншими профілактичними методами.

До протипоказань відносять наявність каріозної патології в борозенках зубів. Інша заборона — це герметизація зубів у дітей з іще непрорізаними тимчасовими органами щелепи.

Етапи проведення процедури

Для запечатування дефективних порожнин використовуються спеціальні силанти. Вважається, що найефективніше лікування буде на дуже глибоких ямках. Розглянемо, як відбувається герметизація фісур, етапи її проведення:

  1. Очищення уражених зубів з використанням антисептику.
  2. Покриття заглиблень гелем.
  3. Змивання речовини через 15-30 секунд після нанесення.
  4. Заповнення борозенсилантом та його затвердіння за допомогою спеціальної лампи.
  5. Видалення залишків матеріалу, шліфування поверхні та покриття її лаком із вмістом фтору.

Процедура ефективна при сильних ураженнях зубного ряду та у випадках, якщо на зубах спостерігається неускладнений карієс.

Методи лікування

Дантист підбирає схему лікування індивідуально після обстеження ротової порожнини. Отож, якщо пацієнту запропонована герметизація фісур, методика може бути обрана інвазивна або неінвазивна. Кожна з них має своє окреме призначення:

  1. Неінвазивний метод — підходить і для молочних, і для постійних зубів. Відбувається просте покриття силантами без додаткових операцій із тканиною зуба.
  2. Інвазивна герметизація фісур — проводиться шляхом розширення борозни спеціальним інструментом. Застосовується при серйозних патологічних проблемах.

Щоб попередити виникнення карієсу і його неприємних наслідків, рекомендується провести профілактичне покриття зубів силантами.