З проблемою вибору напою стикається кожен з нас. Що взяти на день народження, новорічні свята чи на іншу нагоду? Чоловіча частина гостей віддає перевагу міцним алкогольним напоям. Жінки бажають чогось більш легкого та ароматного. Доводиться брати три, чотири чи навіть п'ять найменувань на раз.
Але є один напій, який однаково сподобається як чоловічій, так й жіночій частині гостей. Це − фруктова горілка. При класичній міцності у 40%, вона має легкий та приємний аромат стиглих фруктів чи ягід. Дуже добре п'ється та пасує до кожної страви. Якщо ви оберете таку горілку для свого застілля, то зможете вразити гостей та й самі отримаєте неабияке задоволення.
Мацерація, як найсучасніша технологія
Звичайно ж, якісний продукт виготовити не просто. Якщо змішати горілку та сік, ми отримаємо звичайнісінький коктейль. Так, він буде смачним, але зберегти його не вийде. Напій швидко розшаровується через різну густину горілки та соку. Та й характерний різкий аромат етилового спирту нікуди не зникне.
Можна змішати горілку з соком дещо хитрішим, промисловим способом. Так ми отримаємо наливку. Напій непоганий, але його міцність буде десь на рівні 15-22%. Не зовсім те, що нам треба. Наливки відносять до дешевих слабоалкогольних напоїв.
Справжня фруктова горілка виготовляється технологією мацерації. Беруть якісний зерновий спирт, ґатунку не нижче, ніж "Люкс". Та змішують його з фруктовою сировиною. Залишають десь на тиждень-два. Щоб спирт "витягнув" з фруктів усі ароматичні речовини. А потім отриману суміш ще раз переганяють через ректифікаційну колону.
У результаті отримують горілку, з міцністю в 40%. Але вже без відчутного спиртового аромату. Так, етанол ще можна відчути, але для цього вам доведеться напружувати свої органи чуттів. Бо домінувати в отриманому букеті будуть легкі та яскраві фруктові ноти.
Дари українських садів та ланів
Для виробництва фруктової горілки використовується тільки найкраща, найсвіжіша сировина. Адже мацерація − це "розм'якшення". Спирт витягує з фруктів усе. Якщо взяти неякісну сировину, то це одразу відіб'ється на ароматі готового продукту.
Виробники беруть як готовий сік, так й подрібнене пюре з ягід. Використовується все, що дарують нам українські сади. Горобина, журавлина, полуниця, малина, брусниця, смородина. Про такі звичайні фрукти, як яблуко чи груша, годі й згадувати. Є й екзотика − гранат, привезений з сонячного Азербайджану.
Без сумніву, серед усього різноманіття видів фруктових горілок ви віднайдете свою.
Свято, яке завжди з вами
Фруктова горілка − напій універсальний. Подобається всім, підходить до будь-якої нагоди. Від нього будуть у захваті й поціновувачі міцних, витриманих напоїв, й любителі легких ароматних наливок.
Але пам'ятайте, що споживати горілку потрібно відповідально. Як то кажуть, знайте свою міру та ніколи її не перевищуйте. Й в жодному разі не сідайте за кермо після того, як ви вживали бодай мінімальну кількість алкоголю.
Подробнее - https://spirt-opt.site/category/vodka-pshenichnaja/