Ви маєте особливі очікування щодо деяких груп рослин, наприклад, ви хочете, щоб вони рясно цвіли або плодоносили. Щоб це сталося, давайте їм так звані спеціальні добрива.
Універсальні добрива
Універсальні добрива мають середній склад і допомагають усім видам у загальному розвитку. Однак, якщо ви хочете щоб овочеві та фруктові види давали рясні врожаї, а рослини на балконі були обсипані пишними квітами - забезпечте їм відповідний раціон та поживні речовини, які дозволять додаткові інтенсивні зусилля, такі як створення бутонів, плодів або листя. Професійні добрива мають усі необхідні елементи, та підібрані в таких пропорціях, щоб задовольнити потреби певних груп рослин.
Добрива для чагарників та дерев
Ви удобрюєте цю групу рослин лише до кінця липня, оскільки тоді їх пагони перестають рости та починають зріджуватися.
- Хвойні породи: у їхньому випадку ви хочете пишного росту та щільних, красиво забарвлених голок. На початку сезону варто вносити добриво тривалої дії для хвойних дерев як під свіжо посаджені, так і під застарілі зразки. Існує також спеціальне добриво для туї з магнієм, яке запобігає пожовтінню лусочок.
- Листяні види: у цій групі слід бути особливо обережними з видами з холодостійким листям. Осіннє добриво, призначене для них, підвищує стійкість до хвороб та дозволяє легше пережити фізіологічну посуху. Добрива для троянд прискорюють розвиток квіткових бруньок та покращують колір квітів і листя.
- Ацидофільні види: крім рослин вересу, гортензії та магнолії, які не люблять кислий ґрунт. Призначені для них добрива не містять кальцію, а навпаки - підкислювачі, такі як сульфат амонію, який також є джерелом азоту та сірки.
Добрива для садових та домашніх квітів
У випадку рослин з декоративними квітами, ви очікуєте, що вони будуть цвісти довго і рясно. Тому добрива для них призначені для того, щоб вони мали багато калію та фосфору - елементів, які сприяють розвитку бруньок. Навесні види з цієї групи слід підживлювати в ґрунті та в контейнерах гранульованим добривом тривалої дії для квітучих рослин. Однієї дози вистачає на весь сезон.
Добрива для овочів та фруктів
Ви хочете зібрати найбагатший, але в той же час здоровий для вас урожай. Для підживлення їстівних рослин особливо рекомендуються такі природні добрива тваринного походження, як гранульований гній, що містить перегній та мінеральні речовини. Не менш цінними є добрива з гумусом та мінерально-органічні.