Устриці можна приготувати десятками способів: на пару, на грилі, в клярі, запекти чи навіть зварити в бульйоні. Також їх вживають сирими: приправляючи лимоном. Якщо ви давно мріяли спробувати такий делікатес — жодних проблем. Замовити свіжі французькі устриці з доставкою можна в ресторані Анчоусна. Але перш ніж це зробити, давайте дізнаємося про найважливіші секрети вибору.

Види устриць

В природі існує понад 50 різновидів цього морепродукту. Класифікують устриці за:

  • Розміром — розмір плоских устриць позначають нулями. Найбільшому розміру відповідає позначення “0000”. Увігнуті молюски мають інші позначення: від №0 до №5, де зі збільшенням числа зменшується розмір.
  • Середовищем проживання. За цим критерієм існує два типи устриць: афіновані та морські. Афіновані — ті, які вирощувалися в штучно опрісненій воді. 
  • Коефіцієнтом щільності. Це співвідношення ваги м'яса 20 устриць однакового розміру до ваги 20 раковин устриць, помножене на 100. Згідно з цим параметром, існують такі види устриць: Спесіаль, Пус-ан клер, Спесіаль де клер, Фін, Фін де клер.

Останній параметр суттєво впливає на смак устриці. Так, молюски Фін де клер мають легкий солонуватий присмак та є досить жирними. 

Як вибрати якісні устриці?

Для початку, варто переконатися, що перед вами — свіжий та якісний продукт. Це можна зрозуміти за простими ознаками. Стулки устриці мають бути щільно закритими та добре прилягати одна до одної. Без найменших щілинок. Щілини — ознака несвіжості, тож від таких молюсків варто одразу відмовитися. 

Свіжі устриці мають рівномірний колір та приємний аромат. Пам'ятайте про це.

Чому варто їсти устриці: все про користь

А тепер поговоримо про те, чи варто часто вживати такий продукт. В м'ясі устриць міститься багато білка, ненасичені жирні кислоти Омега-3, вітаміни групи В та кераміди. Також такий морепродукт багатий мінералами, серед яких селен, йод, цинк, фтор, натрій та мідь. Тож регулярне вживання якісних та свіжих устриць лише сприятиме чудовому самопочуттю.

Й наостанок — розповімо про те, як відкрити устрицю. Скажемо відразу: відкрити її “голими руками” не вийде. Знадобиться невеликий ніж з твердої сталі. Також варто чимось захистити руку: хоча б звичайним кухонним рушником. 

Візьміть устрицю лівою рукою, вставте ніж в місце з'єднання стулок, проверніть його до звуку клацання. Відкрийте стулки, відріжте м'яз, який утримує стулки. Витягніть м'ясо устриці з раковини, користуючись виделкою. Слідкуйте за тим, щоб в ньому не залишилися частини раковини. Бажаємо смачного!